Daniel Ozon odwołany ze stanowiska prezesa JSW. Górnicy przyjechali do Warszawy, by go bronić

Ponad 400 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej pikietuje dziś od rana pod siedzibą Ministerstwa Energii. Sprzeciwiają się decyzjom, które podjęła obradująca w Warszawie rada nadzorcza, która odwołała ze stanowiska prezesa Daniela Ozona.
Zobacz wideo

Jednym z punktów porządku obrad rady nadzorczej są zmiany w składzie zarządu spółki. Zdaniem związkowców posiedzenie może się zakończyć odwołaniem prezesa JSW, Daniela Ozona. I tak też się stało, o czym donosi reporterka TOK FM, Daria Klimza.

Związki zawodowe już raz stanęły w obronie prezesa - kilka miesięcy temu kilkadziesiąt osób wdarło się na posiedzenie rady nadzorczej, która wówczas zdążyła odwołać dwóch wiceprezesów spółki.

Zobacz wideo

Dziś część spośród protestujących udała się do Złotych Tarasów, gdzie obrady rozpoczęła rada nadzorcza. - Zostali zatrzymani przez policję w windzie, proszą o wsparcie. Prawdopodobnie część ludzi pójdzie na Tarasy - mówili związkowcy w rozmowie z reporterem TOK FM. 

Związkowcy uważają, że prezes Daniel Ozon, jest gwarantem stabilnej sytuacji finansowej firmy. Ich zdaniem, resort energii chce jego odwołania po to, by pieniądze spółki przeznaczyć na inwestycje niezwiązane z jej działalnością. 

Tymczasem resort stara się dementować te doniesienia. "Ministerstwo Energii zdecydowanie zaprzecza informacjom zawartym w komunikacie Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność KWK Pniówek z dnia 10 czerwca 2019 r. dotyczącym zamiaru wyprowadzenia środków finansowych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej przez Radę Nadzorczą JSW i Ministerstwo Energii. Publiczne prezentowanie nieprawdziwych informacji, takich jak zawarte w wymienionym komunikacie, jest działaniem na szkodę spółki przez osoby informujące o tym Związek i może doprowadzić do destabilizacji kursu akcji na GPW" - czytamy w informacji resortu energii. Ministerstwo zapewnia, że "Minister Energii nie podejmował i nie podejmuje żadnych działań związanych z pozyskiwaniem środków finansowych dla Skarbu Państwa z JSW".

TOK FM PREMIUM