IKEA zmieniła cenę hot dogów. Pierwszy raz od 22 lat. "Olbrzymia podwyżka"

IKEA zdecydowała się na zmiany. Hot dogów nie kupimy już za złotówkę. Musimy zapłacić 2 zł. - To jest olbrzymia podwyżka, pierwsza od 22 lat - komentował w EKG dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku.
Zobacz wideo

Cena hot dogów w IKEI wzrosła ze złotówki do dwóch złotych. - To jest olbrzymia podwyżka, pierwsza od 22 lat. To bardzo dobrze, bo rzeczywiście czasami, kiedy jestem w IKEI i patrzę, jak ludzie jedzą po pięć hot dogów, to może lepiej, że on kosztuje teraz dwa złote. Może będą jedli teraz trzy - żartobliwie komentował sprawę w Magazynie EKG dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. 

Jego zdaniem hot dogi w IKEI od dawna już nie były sprzedawane za cenę rynkową. - Teraz też pewnie nie jest to cena rynkowa - stwierdził, dodając, że gdybyśmy mieli mierzyć inflację na podstawie wprowadzonej przez sieć podwyżki, wynosiłaby ona średnio 3 proc. rocznie. 

- Łatwo utrzymać niską cenę hot doga, jeśli zmniejsza się w nim ilość mięsa. To jest bardzo łatwe do zrobienia. Robi się to drogą chemiczną. To się ciągle dzieje - zwrócił uwagę Roman Rewald z Amerykańskiej Izby Handlowej oraz prezes Centrum Mediacji Lewiatan.

IKEA. Wzrosła cena hot dogów

Sieć sklepów w sprawie wprowadzonego wzrostu cen wydała specjalne oświadczenie. Tłumaczy w nim, że decyzja była podyktowana wzrostem cen surowców, które są używane do przygotowania hot dogów. "Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 roku. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 roku, po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA" - podała IKEA Polska.

Ceny pozostałych hot dogów pozostają niezmienione. 

Audycji posłuchasz także w telefonie dzięki aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM