Neckermann Polska anuluje wtorkowe wyloty na Zakynthos i Majorkę, a od środy na wszystkie kierunki

Neckermann Polska anuluje wtorkowe wyloty na Zakynthos i Majorkę oraz środowe na wszystkie destynacje - poinformowało biuro we wtorek w komunikacie. Dodało, że na 48 godzin wstrzymało możliwość nowych rezerwacji na dowolny sezon wakacyjny.
Zobacz wideo

Najstarsza na świecie firma turystyczna Thomas Cook ogłosiła w poniedziałek upadłość wszystkich spółek wchodzących w skład grupy, w tym linii lotniczych Thomas Cook Airlines, pozostawiając bez pomocy setki tysięcy klientów na całym świecie. Ocenia się, że wycieczki turystyczne i pobyty wypoczynkowe wykupiło u Thomasa Cooka ponad 600 tys. osób na całym świecie. Rozpoczęto akcję sprowadzania ich do kraju. Powiązany kapitałowo z firmą Thomas Cook jest m.in. Neckermann.

"Komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i miejscowościach wakacyjnych, spowodowana koniecznością repatriacji przez brytyjskie władze do Wielkiej Brytanii kilkuset tysięcy turystów z powodu upadku brytyjskiej firmy Thomas Cook PLC" - poinformowało biuro Neckermann Polska. Dodało, że sytuacja ta ma wpływ na całą branżę turystyczną na świecie, w tym także na klientów Neckermann Polska.

Anulowane loty na Zakynthos i Majorkę

Ma to swój wyraz - jak podkreślono - w szczególności w tych destynacjach, w których Brytyjczycy mieli największy udział, np. na greckiej wyspie Zakynthos oraz hiszpańskiej Majorce. "Dochodzi tam do sytuacji, które zakłócają typowy przebieg świadczenia usługi turystycznej" - wskazał Neckermann Polska.

Jak podano, Neckermann Polska wdrożył procedury, by chronić klientów przed ryzykiem utrudnień w korzystaniu z usługi turystycznej. Chodzi o anulowanie wylotów na Zakynthos i Majorkę we wtorek (24.09.2019), oraz wylotów na wszystkie destynacje w środę (25.09.2019), a także o czasowe wstrzymanie możliwości zakładania jakichkolwiek nowych rezerwacji na dowolny sezon wakacyjny w Neckermann Polska na 48 godzin.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Neckermann Polska anuluje wtorkowe wyloty na Zakynthos i Majorkę, a od środy na wszystkie kierunki
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 2

    Smutne to, wali sie swiat zachodu, kurczy sie klasa srednia, ogromny trybut lozony na rzecz swiata rownoleglego, ciagnie swiat zachodni na dno.

  • tomaselli

    0

    Zapomnieliscie dodac, ze winny jest rowniez PIS !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX