Black Friday czy Fake Friday? Jest strona, na której można sprawdzić, czy oferta na sprzęt AGD i RTV rzeczywiście jest taka świetna

29 listopada to w tym roku wielkie święto zakupów. Jednak wśród niezliczonych ofert i promocji kryją się pułapki. Jak odróżnić ziarna od plew? Pewien internauta postanowił przyjść z pomocą tym, którzy planują zakupy sprzętu RTV i AGD.
Zobacz wideo

29 listopada w Polsce prawdopodobnie pobity zostanie rekord dziennych obrotów w handlu detalicznym, bo importowana z Zachodu tradycja Czarnego Piątku przyjęła się u nas doskonale - pisała o tym niedawno "Rzeczpospolita".

Zakupy planuje 68 proc. badanych, a statystyczny konsument planuje wydanie w ten dzień 382 zł. Zgodnie z badaniami serwisu Picodi wydatki przekroczą 2,3 mld zł. Z danych Smartscope dla sieci RTV Euro AGD, które poznała "Rzeczpospolita", wynika, że trzy czwarte Polaków planuje w tegoroczny Black Friday kupować ubrania, kolejne pod względem wskazań są buty oraz kosmetyki.

Jednak Czarnemu Piątkowi towarzyszy wiele wątpliwości i ostrzeżeń co do uczciwości serwowanych ofert. Zdarzało się bowiem w przeszłości, że sprzedawcy kilka tygodni przez Black Friday podnosili ceny, by sądnego dnia ogłosić ogromne przeceny. Piętnować takie zjawiska postanowił twórca strony Fake Friday. "Napisałem bota, który kilka razy w miesiącu sprawdzał ceny produktów w sklepach z elektroniką. Podaję tutaj najniższą cenę, jaką bot odczytał w ostatnich 6 miesiącach. To są ceny takie, jakie podawały strony. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy produktów ma tutaj swoje ceny" - tłumaczy. Co ważne, strona pokazuje wyniki dla sprzętów AGD i RTV. 

Wniosek? Nie każda oferta jest prawdziwą okazją, ale i takie dziś można znaleźć. Warto jest dokładnie sprawdzić, na czym polega oferta związana z Czarnym Piątkiem. Swoją propozycję, na jasnych i prostych zasadach, prezentuje również TOK FM. Dostęp Premium do podcastów bez ograniczeń i bez reklam audio można dziś kupić za 50 proc. mniej niż zazwyczaj. Przykładowo: przy zakupie pakietu WWW + Aplikacja na rok, za miesiąc Dostępu zapłacimy 7 zł, podczas gdy standardowa cena to 14 zł. Pełna oferta TUTAJ >>

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

TOK FM PREMIUM