Ministerstwo Finansów udostępnia Twojego e-Pita. Od północy można rozliczać PIT-y

O północy będzie można mieć już z głowy rozliczenie PIT-ów. Ministerstwo Finansów udostępni wtedy w sieci Twojego e-PITA - czyli gotowe deklaracje, wypełnione już przez urzędników.
Zobacz wideo

Takie zeznanie będzie można przejrzeć, poprawić lub zaakceptować bez zmian - na stronie podatki.gov.pl. Można też o nim całkowicie zapomnieć - jeśli nie przysługują nam żadne ulgi. 

Na wszelki wypadek warto jednak sprawdzić, czy w takiej deklaracji wszystko się zgadza. Na przykład - czy wszyscy nasi pracodawcy wysłali do fiskusa PIT-11 - mówi Paweł Jurek z ministerstwa finansów.

- Jeśliby się okazało, że któryś z naszych pracodawców tego nie zrobił, to wtedy szybko telefon do niego, żeby to oczywiście uzupełnił. Możemy też w ten sposób przekazać 1 procent podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego - dodaje Paweł Jurek. 

Pod adresem podatki.gov.pl znajdziemy deklaracje PIT-37 i 38, ale także PIT-28 i 36. Do zalogowania będzie nam potrzebny profil zaufany, albo kilka naszych danych takich jak PESEL. - Dane podatkowe to ta kwota przychodów, którą wpisaliśmy w deklaracji przed rokiem, a także jedna z kwot przychodów od naszych pracodawców, które otrzymaliśmy w tym roku - 

Twojego e-PITA będzie można sprawdzać, edytować i zatwierdzać do końca kwietnia. Ale im szybciej to zrobimy, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku. Nawet w ciągu 45 dni.

TOK FM PREMIUM