Donald Trump skrytykował Oscara dla "Parasite". "Czy nie możemy mieć czegoś w rodzaju 'Przeminęło z wiatrem'?"

Prezydent USA Donald Trump skrytykował na wiecu wyborczym w Colorado Springs, w stanie Kolorado, południowokoreański film "Parasite", zwycięzcę tegorocznych Oscarów. Szczególnie nie podobało mu się, że jest to film z Korei Południowej. Dostało się również Bradowi Pittowi.
Zobacz wideo

- O co do diabła w tym wszystkim chodzi ? Mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu. Jakby tego było mało dali mu (filmowi) tytuł najlepszego filmu roku. Czy to było słuszne? Nie wiem - powiedział prezydent.

- Czy nie możemy mieć jeszcze czegoś w rodzaju "Przeminęło z wiatrem"? Czy "Bulwaru Zachodzącego Słońca"? Tak wiele jest wspaniałych filmów - dodał. Uczestnicy wiecu zareagował z entuzjazmem na te słowa.

"Parasite" w reżyserii Bong Joon-ho zwyciężył w czasie tegorocznej gali rozdania Oscarów w głównej kategorii najlepszego filmu roku stając się pierwszym nieanglojęzycznym filmem, który zdobył tę nagrodę.

Film opowiada historię ubogiej, bezrobotnej czteroosobowej rodziny, która w zabawny sposób przenika do rodziny bogaczy mieszkającej w luksusowej rezydencji. Rozwój wypadków prowadzi jednak do aktów przemocy i tragedii.

Donald Trump nie przepada za Bradem Pittem

Prezydent USA podzielił się również swoją opinią na temat Brada Pitta. Aktor otrzymał w tym roku Oscara za drugoplanową rolę w filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood". Donald Trump nazwał Pitta małym mądralą. 

Warto przypomnieć, że sam aktor, obierając statuetkę, przyznał, że dostał na podziękowania 45 sekund - czyli więcej, niż miał na wystąpienie w czasie procesu impeachmentowego Trumpa jego były doradca ds. bezpieczeństwa John Bolton.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM