Koronawirus. Ryanair lata normalnie, Wizz Air ogranicza rejsy [INFORMACJE O LOTACH]

Wszystkie loty irlandzkiego Ryanaira odbywają się normalnie. Przewoźnik będzie na bieżcąo reagować na wszelkie zalecenia i instrukcje organizacji ochrony zdrowia publicznego w związku z zagrożeniem koronawirusem - przekazała w piątek PAP Olga Pawlonka z Ryanaira.
Zobacz wideo

"Obecnie wszystkie loty Ryanaira odbywają się normalnie. Będziemy na bieżąco reagować na wszelkie zalecenia i instrukcje organizacji ochrony zdrowia publicznego" - przekazała dyrektor sprzedaży i marketingu w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach w Ryanair Olga Pawlonka pytana o to, czy w związku z zagrożeniem koronawirusem przewoźnik zamierza wprowadzić zmiany w rozkładzie lotów do Włoch.

Koronawirus. Ryanair i loty do Włoch

W komunikacie zamieszczonym w piątek na stronie Ryanaira odnośnie koronawirusa napisano, że "władze nie wydały żadnych nowych zaleceń dla linii lotniczych, wszystkie loty odbywają się normalnie i obowiązuje standardowy regulamin".

"Nadal będziemy monitorowali sytuację i stosowali się do zaleceń i instrukcji organizacji ochrony zdrowia publicznego" - zapewniono.

Ryanair do Włoch lata m.in. z lotniska w podwarszawskim Modlinie, a także z Gdańska, Katowic i Krakowa.

Koronawirus. Wizz Air. Loty do Włoch

W czwartek węgierski Wizz Air poinformował, że odwołuje znaczną liczbę rejsów na trasie Polska - Włochy między 11 marca a 2 kwietnia, ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane wybuchem epidemii koronawirusa. Całkowitą przepustowość zmniejszono o ok. 60 proc.

Loty do Chin zawieszone już wcześniej

W styczniu LOT podjął decyzję o zawieszeniu rejsów do Pekinu, a następnie przedłużył zawieszenie do 29 lutego. Na razie nie ma komunikatu, co będzie z lotami do stolicy Chin w marcu. 

Połączenia z Chinami wcześniej zawiesiły m.in. British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu.

Koronawirus na świecie

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Łącznie na świecie od 31 grudnia 2019 r. do 27 lutego 2020 r. odnotowano 82 132 potwierdzone przypadki zachorowań. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło już 2 801 osób.

Polski resort zdrowia informuje, że wykonano ponad 350 badań pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2 i nie potwierdziły one jego obecności w Polsce. Poinformował także, że hospitalizacją objętych zostało 47 osób, 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym - 1570 osób.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM