LOT zmniejsza liczbę rejsów do Włoch i Korei. Co z biletami pasażerów?

Ze względu na mniejsze zainteresowanie rejsami do Włoch i Korei, LOT zdecydował tymczasowo o zmniejszeniu liczby rejsów z Warszawy do Mediolanu i Seulu - poinformowała w poniedziałek spółka.
Zobacz wideo

"Ze względu na mniejsze zainteresowanie połączeniami lotniczymi do Włoch oraz do Korei, LOT podjął decyzję o tymczasowym dostosowaniu oferty na tych kierunkach. Większość rejsów do Mediolanu i Wenecji obsługiwana będzie mniejszymi samolotami typu Embraer E170 oraz Embraer E175, a większe maszyny będą skierowane na inne kierunki" - poinformował w poniedziałek LOT.

Samoloty typu E170 mogą zabrać na pokład do 76 pasażerów, a E175 - do 82 podróżnych.

Dodatkowo, przewoźnik zmniejszy częstotliwość rejsów na trasie Warszawa - Mediolan. W drugiej połowie marca ich liczba zostanie zredukowana z trzech do dwóch rejsów dziennie. Obecnie LOT lata do Mediolanu trzy razy dziennie siedem dni w tygodniu. Do Wenecji LOT lata raz dziennie siedem dni w tygodniu.

"Zmniejszy się również tymczasowo oferta z Budapesztu do Seulu - z trzech do dwóch częstotliwości tygodniowo oraz z Warszawy do Seulu - anulowane zostały pojedyncze rejsy" - przekazał LOT. Przewoźnik obecnie wykonuje pięć rejsów tygodniowo na trasie Warszawa-Seul.

Loty do Włoch i Korei. Co z biletami?

"Pasażerowie, których dotyczą zmiany informowani są o nich na bieżąco, a ich bilety zmieniane na najbliższe dostępne połączenia. W razie wątpliwości związanych z rezerwacją biletów, prosimy o bezpośredni kontakt z LOT Contact Centre" - przekazała spółka.

LOT zapewnia, że na bieżąco monitoruje sytuację związaną z koronawirusem. "Pozostałe rejsy odbywają się zgodnie z planowanym rozkładem" - zapewnia LOT.

W ubiegłym tygodniu na polskich lotniskach wprowadzona została procedura, zgodnie z którą pasażerom oraz załodze przylatującym z Włoch lub z Chin po wylądowaniu mierzona jest temperatura. Jeżeli okaże się, że ktoś ma gorączkę, powinien być kierowany na dodatkowy wywiad medyczny i ewentualne badanie medyczne. Oprócz tego, pasażerowie wypełniają karty lokalizacyjne. Na ich podstawie w razie konieczności mogą się z nimi kontaktować służby medyczne.

Już 31 stycznia LOT zawiesił - w związku z epidemią koronawirusa - zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zdecydował o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu. Początkowo miały być zawieszone tylko do 9 lutego, ale ze względu na utrzymujące się zagrożenie - połączenia te wciąż się nie odbywają. Obecnie pozostają zawieszone do 28 marca. - Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT - informował Michał Czernicki z LOT-u. 

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 roku do 1 marca bieżącego roku zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2979 zgonów - podał w niedzielę GIS.

W Unii Europejskiej stwierdzono obecnie 2,1 tys. przypadków koronawirusa w 18 państwach członkowskich, a zmarło 38 osób. GIS nie zaleca podróżowania m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM