Podatek PIT za 2019 rok. Do kiedy złożyć deklarację? Jest nowy termin

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku jednak termin na składanie deklaracji, ze względu na epidemię koronawirusa, został przedłużony.
Zobacz wideo

O nowym terminie na złożenie deklaracji podatkowej poinformowało oficjalnie we wtorek (31 marca) Ministerstwo Finansów.

PIT za 2019 rok. Do kiedy złożyć deklarację?

"Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego" - czytamy w komunikacie resortu.

PIT za 2019 rok. Do kiedy złożyć deklarację?

W tym roku - zamiast do 30 kwietnia - deklarację będzie można złożyć do 31 maja.

Resort przypomina także, że dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. "W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób" - informują urzędnicy.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to będzie zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.

Do 31 maja, korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM