Ministerstwo Zdrowia: Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki

Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć. Na ulicach pojawi się więcej ludzi, dlatego wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz wideo

Rząd zdecydował, że od czwartku, 16 kwietnia, wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Obowiązek będzie więc dotyczył wszystkich osób przemieszczających się po ulicach, a także przebywających w urzędach, sklepach, czy miejscach świadczenia usług.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że obowiązek ten nie dotyczy wyłącznie noszenia maseczek, ale dopuszcza zakrywanie określonych części twarzy również przy pomocy innych środków - np. chustą.

Podczas konferencji pasowej Andrusiewicz podkreślił, że "od połowy kwietnia uwalniane będą kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć". - Pamiętajmy, że choćby służba zdrowia musi mieć finansowanie, a żeby było, to gospodarka będzie działać, muszą być m.in. płacone składki zdrowotne - przekonywał Andrusiewicz.

Dodał, że zmniejszenie poziomu restrykcji będzie skutkowało pojawieniem się na ulicach większej ilości ludzi. Zwrócił jednocześnie uwagę, że "w Polsce, tak jak w każdym innym kraju, mogą znajdować się ludzie, którzy nie mają objawów, ale mogą być zakażeni". W związku z tym zakrywanie ust i nosa ma na celu zwiększenie szans na to, że poluzowanie obostrzeń nie wywoła lawinowego wzrostu zachorowań.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

Łącznie odnotowano już w Polsce ponad 5700 przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory zmarło 175 osób. Tylko w piątek (10 kwietnia) do godziny 11 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 167 przypadkach zachorowań i o kolejnej śmierci spowodowanej zakażeniem koronawirusem.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Ministerstwo Zdrowia: Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki
Zaloguj się
  • szats69

    0

    Ciekawa strategia, luzowanie rygoru akurat wtedy, kiedy epidemia będzie w szczytowym stadium.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX