wysTARCZY zapytać: W jakim banku trzeba mieć konto? [PYTANIE 8]

Masz pytanie dotyczące Tarczy Antykryzysowej? wysTARCZY zapytać! Codziennie w Magazynie EKG odpowiadamy na pytania Słuchaczy. Dziś gościem audycji była Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR.
Zobacz wideo

Do redakcji TOK FM dotarło takie pytanie:

"Program Tarcza Finansowa PFR dla Mikrofirm oraz Małych i Średnich Firm będzie obsługiwany za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej wybranych banków, których listę opublikujemy niebawem".

Posiadam konto firmowe i prywatne w Banku Spółdzielczym. Czy trzeba będzie posiadać konto firmowe w innym banku, aby złożyć wniosek o wsparcie dla MSP?

Na pytanie odpowiedziała Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR:

Przedsiębiorcy będą mogli złożyć wniosek w banku, którego są klientami. W najbliższych dniach otrzymacie Państwo pełną listę banków. Z większością banków komercyjnych i spółdzielczych jesteśmy w negocjacjach, ten proces już się kończy. Staramy się pokryć cały rynek finansowy. W dalszym ciągu czekamy na zgodę Komisji Europejskiej na realizację programu, ale my jesteśmy już gotowi. To jest dobry moment, żeby przedsiębiorcy zaczęli się przygotowywać do złożenia wniosku. Ważne, by upewnić się, czy posiadamy aktualne, zgodne z wpisem w rejestrze dane swojej firmy, pełnomocnictwo do reprezentowania swojej firmy i dysponowania jej środkami. Sam wniosek jest oparty na oświadczeniach przedsiębiorcy, jego weryfikację przeprowadzimy my.

Czekamy na Wasze pytania: ekg@tok.fm

Więcej o Tarczy Finansowej można posłuchać TUTAJ lub przeczytać TUTAJ. O sytuacji przedsiębiorców i całej gospodarki Maciej Głogowski rozmawia z gośćmi Magazynu EKG od poniedziałku do piątku po 9:00.

SPRAWDŹ ODPOWIEDZI NA POPRZEDNIE PYTANIA >>

TOK FM PREMIUM