Galerie handlowe znów otwarte. Gigantyczna kolejka do IKEA
Jak informował "Dziennik Zachodni": Kolejka ciągnęła się przez cały górny parking. Klienci czekali na wejście do sklepu IKEA w Katowicach w pierwszy dzień po ponownym otwarciu sklepu, 4 maja 2020. W środku może być jednocześnie 1300 klientów. Ochroniarze wpuszczają po kilka osób. Parkin przed marketem był pełny już rano.
Wytyczne funkcjonowania sklepów w nowej "normalności"
W sklepach meblarskich na jedną osobę przypadać ma minimum 15 m kw. powierzchni. Po każdym kliencie należy zdezynfekować PIN-pady. Właściciele sklepów powinni zadbać o bieżącą dezynfekcję toalet, wind, klamek, telefonów, klawiatury komputerów, urządzeń w pomieszczeniach socjalnych oraz innych, często dotykanych powierzchni. Pracownicy i klienci powinni zachowywać dwumetrowy dystans i zasłaniać nos i usta.
A epidemia w Polsce nie słabnie na razie
Tymczasem Polska jest jednym z czterech państw UE, gdzie nie słabnie pandemia koronawirusa - wynika z informacji przekazanych przez dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Andreę Ammon. W zdecydowanej większości krajów UE pandemia jest w odwrocie.
Bułgaria jest jedynym państwem UE, w którym pandemia przybiera na sile, natomiast w Polsce, Rumunii, Szwecji i nienależącej do UE Wielkiej Brytanii liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się na stabilnym poziomie.
DOSTĘP PREMIUM
- "W garze zawrzało ponad poziom". Polska u progu buntów w więzieniach? Ekspert: Napięcie stale rośnie
- Kowal tłumaczy, po co Zełenskiemu pociski dalekiego zasięgu. "To bardzo prosta rzecz"
- Oświadczenie Redakcji TOK FM w sprawie komunikatu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
- Alert RCB. "Jeśli możesz, zostań w domu!". Służby ostrzegają
- "Dziś nie płacę" i "dzida". Ale potem wracają, bo "pensja przyszła". Plaga kradzieży paliw na stacjach
- Duży pożar w Rosji. Płonął magazyn ropy naftowej w pobliżu granicy z Ukrainą
- Wznowiona akcja ratownicza w kopalni Pniówek. Jej celem jest dotarcie do siedmiu zaginionych górników
- Alert RCB. W sobotę zawieje i zamiecie śnieżne. Trudne warunki na drogach
- Czy wyborcy opozycji chcą wspólnej listy? [SONDAŻ]
- Putin skleja się ze Stalinem. "Nowa tradycja w rosyjskiej propagandzie"