Galerie handlowe znów otwarte. Gigantyczna kolejka do IKEA

Po otwarciu galerii handlowych oraz sklepów meblarskich ogromna kolejka ustawiła się przed IKEA w Katowicach.
Zobacz wideo

Jak informował "Dziennik Zachodni": Kolejka ciągnęła się przez cały górny parking. Klienci czekali na wejście do sklepu IKEA w Katowicach w pierwszy dzień po ponownym otwarciu sklepu, 4 maja 2020. W środku może być jednocześnie 1300 klientów. Ochroniarze wpuszczają po kilka osób. Parkin przed marketem był pełny już rano. 

Wytyczne funkcjonowania sklepów w nowej "normalności"

W sklepach meblarskich na jedną osobę przypadać ma minimum 15 m kw. powierzchni. Po każdym kliencie należy zdezynfekować PIN-pady. Właściciele sklepów powinni zadbać o bieżącą dezynfekcję toalet, wind, klamek, telefonów, klawiatury komputerów, urządzeń w pomieszczeniach socjalnych oraz innych, często dotykanych powierzchni. Pracownicy i klienci powinni zachowywać dwumetrowy dystans i zasłaniać nos i usta.

A epidemia w Polsce nie słabnie na razie

Tymczasem Polska jest jednym z czterech państw UE, gdzie nie słabnie pandemia koronawirusa - wynika z informacji przekazanych przez dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Andreę Ammon. W zdecydowanej większości krajów UE pandemia jest w odwrocie.

Bułgaria jest jedynym państwem UE, w którym pandemia przybiera na sile, natomiast w Polsce, Rumunii, Szwecji i nienależącej do UE Wielkiej Brytanii liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM