Szumowski podał możliwą datę odmrożenia zakładów fryzjerskich. To już za kilka dni

- Jest duża szansa, że fryzjerzy będą otwarci od najbliższego poniedziałku - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w Radiu ZET
Zobacz wideo

Już wcześniej przedstawiciele rządu mówili, że zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne będą prawdopodobnie ponownie czynne od połowy maja. Szumowski w wywiadzie podał precyzyjną datę: przyszły poniedziałek, czyli 18 maja. Nie jest to wciąż oficjalny komunikat, jednak minister zaznaczył, że są "spore" szanse na szybkie odmrożenie.

Polacy wyraźnie tęsknią za usługami fryzjerskimi i kosmetycznymi Ich odmrożenia chce blisko 70 proc. badanych - wynika z sondażu IBRiS, którego rezultaty opublikowała "Rzeczpospolita" 12 maja. 

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń

Rząd stopniowo luzuje obostrzenia, które zaczęto wprowadzać w pierwszej połowie marca. Od ponad tygodnia działają galerie handlowe, przedszkola i żłobki, biblioteki i inne placówki kulturalne.

Pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa został wdrożony 20 kwietnia. Od tego dnia można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, wchodzić do lasów i parków Zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

Od 4 maja otwarte zostały galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe (z odpowiednimi ograniczeniami), niektóre instytucje kultury, a od 6 maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola (ostateczna decyzji w tej sprawie należy do samorządów).

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM