wysTARCZY zapytać: Jak skorzystać z tarczy 3.0? [PYTANIE 24]

Masz pytanie dotyczące Tarczy Antykryzysowej? wysTARCZY zapytać! Codziennie w Magazynie EKG odpowiadamy na pytania Słuchaczy. Dziś gościem audycji był Paweł Żebrowski, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a pytanie dotyczyło nowych wniosków dotyczących tarczy 3.0.
Zobacz wideo

Do redakcji TOK FM dotarło następujące pytanie:

Kilka dni temu weszły w życie zapisy tarczy antykryzysowej 3.0. Zmieniły się zasady dotyczące zwolnień z ZUS - na 2 miesiące limit dochodu to 7000 zł w miesiącu, za który składa się wniosek. Jest to jasne. Kiedy natomiast można złożyć taki wniosek o zwolnienie wg nowych zasad, kiedy pojawi się nowy wniosek na stronach ZUS?  

Na pytanie odpowiedział Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS:

Zgodnie z nowymi przepisami, które nazwaliśmy tarczą 3.0, ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać samozatrudnieni, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 kwietnia i których przychód przekraczał 300 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia (15 681 zł), ale ich dochód nie przekraczał 7 tys. zł. 

Wnioski są już na naszej stronie. W punkcie drugim przedsiębiorca składa oświadczenie, w którym zaznacza, że w pierwszym miesiącu, za który składany jest wniosek, osiągnął przychód wyższy niż 300 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, ale dochód nie był wyższy niż 7 tys. zł. Jeśli chodzi o Platformę Usług Elektronicznych, to nowy wniosek pojawi się tam w najbliższych dniach. Jeżeli będziemy mieć pytania do tego wniosku, zwrócimy się do przedsiębiorców o wyjaśnienie. 

Czekamy na Wasze pytania: ekg@tok.fm

O sytuacji przedsiębiorców i całej gospodarki Maciej Głogowski rozmawia z gośćmi Magazynu EKG od poniedziałku do piątku po 9:00.

SPRAWDŹ INNE PYTANIA I ODPOWIEDZI >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM