wysTARCZY zapytać: A jeśli przejąłem pracowników z innej firmy? [PYTANIE 28]

Masz pytanie dotyczące Tarczy Antykryzysowej? wysTARCZY zapytać! Codziennie w Magazynie EKG odpowiadamy na pytania Słuchaczy. Dziś gościem audycji był Dariusz Gałązka, a pytanie dotyczyło przejęcia pracowników.
Zobacz wideo

Do redakcji TOK FM dotarło następujące pytanie:

Moja spółka została założona 2019 roku, w styczniu 2020 podpisałem porozumienie z inną spółką o przejęcie pracowników na podstawie art. 23 ind. 1 Kodeksu pracy. W styczniu - przed pandemią podpisałem porozumienie z pracownikami i od 1 marca zostali oni pracownikami mojej spółki (9 osób). Po złożeniu wniosku poprzez bankowość elektroniczną PFR mnie poinformował, że spółka nie może otrzymać dofinansowania, ponieważ nie miała pracowników w 2019 roku (choć przejęła ich z całą "historią" ich pracy). Wszyscy pracownicy, mieli i mają umowę o pracę. Co mam zrobić?

Na pytanie odpowiadał Dariusz Gałązka, partner w kancelarii Grant Thornton:

Zgodnie z regulaminem subwencja dla mikroprzedsiębiorców jest obliczana jako iloczyn liczby pracowników oraz kwoty bazowej subwencji. Przy czym liczba pracowników nie może być wyższa niż na koniec 2019 albo na koniec miesiąca, który odpowiada nazwie miesiąca złożenia - w roku poprzednim. W ramach tarczy PFR Słuchacz niestety nie będzie mógł otrzymać żadnych środków. Oczywiście można złożyć odwołanie, ale ono raczej będzie ze skutkiem negatywnym. Pozostaje możliwość skorzystania z mniejszych instrumentów: dofinansowania do wynagrodzeń, pożyczka z Funduszu Pracy, zwolnienie z ZUS

Czekamy na Wasze pytania: ekg@tok.fm

O sytuacji przedsiębiorców i całej gospodarki Maciej Głogowski rozmawia z gośćmi Magazynu EKG od poniedziałku do piątku po 9:00.

SPRAWDŹ INNE PYTANIA I ODPOWIEDZI >> 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM