wysTARCZY zapytać: Czy można będzie zmienić pracownikowi umowę o pracę na umowę zlecenie? [PYTANIE 31]

Masz pytanie dotyczące Tarczy Antykryzysowej? wysTARCZY zapytać! Codziennie w Magazynie EKG odpowiadamy na pytania Słuchaczy. Dziś gościem audycji była Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR, a pytanie dotyczyło zamiany umowy pracownikowi.
Zobacz wideo

Do redakcji TOK FM dotarło następujące pytanie:

Występując o dofinansowanie z PFR, zgłosiłam 6,13 etatu - wszystko umowa o pracę. Mam 6 pełnych etatów, moi pracownicy zarabiają 3500. Zgłoszony spadek obrotów mieścił się w zakresie 50-75 proc., otrzymałam więc 24 000 pln na pracownika. Czy mogę w trakcie następnego roku zamienić Umowę o pracę na Umowę zlecenie?

Na pytanie odpowiedziała Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR:

To jest dopuszczalne, ale trzeba pamiętać, że spełnienie warunków do umorzenia subwencji będzie dokładnie weryfikowane. Według regulaminu 75 proc. subwencji może zostać umorzone, jeśli utrzymany zostanie poziom zatrudnienia. Przestrzegam, że jeśli okaże się, że doszło do zmiany umowy o pracę na umowę zlecenie, na podstawie której ktoś dostanie np. 100 zł za dwie godziny pracy, to wtedy będzie to przesłanka, by tej subwencji nie umorzyć. 

Czekamy na Wasze pytania: ekg@tok.fm

O sytuacji przedsiębiorców i całej gospodarki Maciej Głogowski rozmawia z gośćmi Magazynu EKG od poniedziałku do piątku po 9:00.

SPRAWDŹ INNE PYTANIA I ODPOWIEDZI >> 

TOK FM PREMIUM