wysTARCZY zapytać: A co, jeśli spadek przychodów okazał się większy niż zakładałem? [PYTANIE 40]

Masz pytanie dotyczące Tarczy Antykryzysowej? wysTARCZY zapytać! Codziennie w Magazynie EKG odpowiadamy na pytania Słuchaczy. Dziś gościem audycji był Dariusz Gałązka, a pytanie dotyczyło korekty informacji o spadku przychodów.
Zobacz wideo

Do redakcji TOK FM dotarło poniższe pytanie:

Prowadzę małą firmę zajmującą się gastronomią, zatrudniam 16 osób, złożyłem 6 maja wniosek do PFR o subwencję - wniosek pozytywnie rozpatrzony (poziom dotacji 50 proc. spadku obrotów w porównywanych miesiącach marzec 2019 i 2020) i zakończony po dwóch dniach przelewem. Ok. 20 maja okazało się, iż moje wyniki finansowe w relacji kwiecień zostały przez księgową skorygowane i w relacji kwiecień 2019 i 2020 mam spadek przychodów na poziomie 76 proc., co pozwoliło by zwiększyć subwencję. Czy możliwe jest złożenie korekty, poprawki w takiej sytuacji?

Odpowiedział na nie Dariusz Gałązka, partner w kancelarii Grant Thornton:

Niestety takiej możliwości nie będzie. Zgodnie z regulaminem beneficjent ma prawo złożyć tylko jeden wniosek i zmiana jego sytuacji już po otrzymaniu dotacji nie powoduje możliwości skorygowania starego lub złożenia nowego wniosku. 

Czekamy na Wasze pytania: ekg@tok.fm

O sytuacji przedsiębiorców i całej gospodarki Maciej Głogowski rozmawia z gośćmi Magazynu EKG od poniedziałku do piątku po 9:00.

SPRAWDŹ INNE PYTANIA I ODPOWIEDZI >> 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM