wysTARCZY zapytać: ZUS odmówił zawieszenia składki. Co robić? [PYTANIE 41]

Masz pytanie dotyczące Tarczy Antykryzysowej? wysTARCZY zapytać! Codziennie w Magazynie EKG odpowiadamy na pytania Słuchaczy. Dziś gościem audycji był Paweł Żebrowski, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a pytanie dotyczyło odmowy zawieszenia składki ZUS.
Zobacz wideo

Do redakcji TOK FM dotarło poniższe pytanie:

Kilka dni temu dostałem sms z informacją, że wniosek o zawieszenie składki ZUS został rozpatrzony negatywnie ze względu na to, że nie spełniam wymogów prawnych, a także że nie mogę się odwołać w ciągu 14 dni od otrzymania decyzji. Jest 9 czerwca. Co powinienem zrobić na dziś - oficjalnej decyzji nie mam i nie mam pojęcia, co stanowi podstawę negatywnej decyzji.

Na pytanie odpowiedział Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS:

Taką informację płatnik otrzyma albo pocztą, albo na PUE ZUS - tutaj jest to proste, wystarczy się zalogować i odebrać odpowiedź umieszczoną w odpowiedniej zakładce ("dokumenty i wiadomości"). Dopiero po otrzymaniu decyzji odmownej płatnik ma możliwość odwołania się - ma na to 14 dni. Dlatego trzeba poczekać na otrzymanie decyzji.  

Czekamy na Wasze pytania: ekg@tok.fm

O sytuacji przedsiębiorców i całej gospodarki Maciej Głogowski rozmawia z gośćmi Magazynu EKG od poniedziałku do piątku po 9:00.

SPRAWDŹ INNE PYTANIA I ODPOWIEDZI >> 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM