Śląsk. Związkowcy odrzucili zaproszenie Sasina, zapraszają go do Katowic

Górniczy związkowcy odrzucili zaproszenie wicepremiera Jacka Sasina na spotkanie w sprawie Polskiej Grupy Górniczej w Warszawie. Chcą na ten temat rozmawiać w Katowicach.
Zobacz wideo

Związkowcy w liście do wicepremiera Jacka Sasina tłumaczą, że oczekują spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim i to nie tylko w sprawie jednej spółki węglowej, ale przyszłości całej branży. To do szefa rządu wystosowali apel w tej sprawie. Rozmowy o problemach Polskiej Grupy Górniczej, powinny toczyć się w Katowicach wg nich. 

- Premier Sasin wystosował zaproszenie, które dotyczyło tylko cząstkowo tego, co wystosowaliśmy do premiera Morawieckiego. No to napisaliśmy panu premierowi, że owszem możemy rozmawiać, ale po co w Warszawie, skoro miejsce do naprawy PGNiG jest na Śląsku tłumaczy szef śląsko-dąbrowskiej solidarności Dominik Kolorz.

Związkowcy podkreślają również, że w spotkaniu tym powinni uczestniczyć przedstawiciele wszystkich związków z Polskiej Grupy Górniczej. Na rozmowy do Warszawy wicepremier Sasin zaprosił tylko wybranych.

DOSTĘP PREMIUM