Zespół ds transformacji górnictwa powstanie za tydzień w Warszawie. "Może być nawet kot Jinks"

- Może być nawet kot Jinks, grunt by był decyzyjny - mówi Dominik Kolorz. Rozmowy o transformacji górnictwa w ramach specjalnego zespołu przeniosą się do Warszawy - ustalili podczas spotkania w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej związkowcy, przedstawiciele PGG oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. Dzisiejsze spotkanie w Katowicach miało jedynie charakter organizacyjny.
Zobacz wideo

- Ustaliliśmy, że początek prac głównego zespołu, zajmującego się sektorem górnictwa węgla kamiennego oraz zmianami w tym sektorze i jego otoczeniu, odbędzie się w przyszły wtorek o godzinie 11 w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Temu zespołowi będzie przewodniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin - poinformował we wtorek w Katowicach wiceminister aktywów Maciej Małecki.

W pracach zespołu będą brali udział m.in. przedstawiciele central związkowych. "Dopraszani" będą naukowcy i eksperci oraz przedstawicieli innych ministerstw.

Docelowo mają powstać także mniejsze zespoły problemowe, które mają omawiać konkretne zagadnienia jak na przykład rozwiązania dla konkretnych spółek.

- O tych zespołach jest czas rozmawiać, ale jak będzie jedno, lub dwa spotkania w Warszawie - wyjaśnił Bogusław Hutek lider górniczej Solidarności.

Jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz podkreślał: - Nam naprawdę wszystko jedno z kim rozmawiamy. Może być nawet kot Jinks. Grunt, żeby był decyzyjny i żebyśmy rozmawiali merytorycznie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM