wysTARCZY zapytać: Pomoc branżowa - kto się (nie) mieści w sektorze gastronomii?

Masz pytanie dotyczące wsparcia dla branż i firm, które cierpią na skutek rządowych obostrzeń związanych z pandemią? Napisz do nas, a zadamy je ekspertom - odpowiedź usłyszysz w Magazynie EKG. Dziś gościem audycji był Dariusz Gałązka, a pytanie dotyczyło pomocy dla branży gastronomicznej?

Do redakcji TOK FM dotarło następujące pytanie:

Prośba o informację, jaka pomoc przewidziana jest dla firm, które działają w obszarze dostaw dla gastronomii. Wraz z zamknięciem lokali nasze przychody spadły o 90 proc. Nie jesteśmy na liście PKD działalności, dla których przewidziano wsparcie.

Odpowiada Dariusz Gałązka, partner w kancelarii Grant Thornton:

Na dziś dla wszystkich, którzy są np. dostawcami dla gastronomii, w obecnej tarczy branżowej wprost rozwiązań nie ma. Jedyne, co można wskazać, to powrót do skorzystania z dofinansowania wynagrodzeń, mikropożyczek czy postojowego - pod warunkiem, że ktoś jeszcze z tego nie korzystał. 

Czekamy na Wasze pytania - wyślij je w mailu na adres ekg@tok.fm lub w wiadomości prywatnej na naszym profilu na Facebooku

O sytuacji przedsiębiorców i całej gospodarki Maciej Głogowski i Tomasz Setta rozmawiają z gośćmi Magazynu EKG od poniedziałku do piątku po 9:00.

SPRAWDŹ INNE PYTANIA I ODPOWIEDZI >> 

TOK FM PREMIUM