Niedzieli handlowej 6 grudnia nikt się nie spodziewał. W sklepach zamieszanie

W sklepach trwa gorączka przygotowań do mikołajkowej niedzieli handlowej. Po tym, jak rano prezydent podpisał ustawę, a kilka godzin temu została ona opublikowana, trwa kompletowanie towaru i przygotowania sanitarne.
Zobacz wideo

Dla właścicieli sklepów to poważne wyzwanie, bo mieli tylko jeden dzień roboczy na skompletowanie towaru przed weekendem. 

- Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo klientów podczas zakupów - podkreśla Anna Malcharek z Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Zawsze was chętnie przywitamy i będziemy na was czekać, ale teraz przychodźcie indywidualnie. Przychodźcie, dokonujcie zakupów i wychodźcie, tak, żeby czas przebywania w obiekcie był jak najkrótszy - prosi klientów Malcharek. 

Handlowcy zachęcają, by unikać rodzinnych wyjść na zakupy oraz pamiętać o dezynfekcji, maseczkach i bezpiecznym dystansie.

Przed Świętami czekają nas łącznie trzy niedziele handlowe - kolejne to po niedzieli mikołajkowej to 13 i 20 grudnia. Branża z powodu pandemii zanotowała do tej pory miliardowe spadki obrotów. Straty mogą wynosić blisko 25 miliardów złotych.

DOSTĘP PREMIUM