Twój e-PIT już dostępny. Sprawdź deklarację, którą wypełnili za Ciebie urzędnicy

Od dziś w serwisie podatki.gov.pl czekać ma na nas wypełniona już przez urzędników deklaracja podatkowa za 2020 rok. Twój e-PIT będzie działać według dotychczasowych zasad, choć fiskus wprowadził też nowości.
Zobacz wideo

Usługa Twój e-PIT pozwala wypełnioną już przez fiskusa deklarację przejrzeć, poprawić, a potem wysłać do akceptacji lub odrzucić. Można także nic nie robić. - Nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania PIT, to 30 kwietnia 2021 roku Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie, które przygotowała na podstawie posiadanych danych - przypomina Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

W tym roku w usłudze Twój e-PIT znaleźć można nowość - to możliwość rozliczenia np. darowizny na rzecz walki z COVID-19. Poza tym KAS deklaruje, że czekające na portalu podatki.gov.pl "deklaracje PIT będą uwzględniać ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia".

Ci, którzy wolą rozliczać podatek PIT na papierze, mają na to trzy miesiące. Ale muszą się liczyć z tym, że na ewentualny zwrot podatku również poczekają trzy miesiące. Przy rozliczeniu przez internet ten termin to maksymalnie 45 dni.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM