Korona darowizny. Od podatku możemy odliczyć m.in. oddane osocze

Rozliczając się za ubiegły rok warto pamiętać, że od podatku możemy odliczyć darowizny, a w przypadku ozdrowieńców także podarowane osocze.
Zobacz wideo

Podatnicy ozdrowieńcy, którzy nie są honorowymi krwiodawcami, ale oddawali osocze, mogą rozliczać się na takich samych zasadach jak honorowi krwiodawcy - przypomina Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Czyli odliczyć 130 zł za każdy litr oddanej krwi lub też oddanego osocza - wyjaśnia Brzoza. 

Od podatku odliczyć możemy także darowizny na rzecz szpitali walczących z koronawirusem, noclegowni dla bezdomnych, czy Agencji Rezerw Materiałowych

- I tu jest nowość. Odliczyć można kwotę w wysokości 100, 150 lub 200 procent wartości w zależności od tego, w jakim terminie takie pieniądze były przekazywane - tłumaczy Małgorzata Brzoza.

Na tych samych zasadach w rozliczeniu PIT uwzględnić można także tablety czy laptopy potrzebne do nauki zdalnej, przekazywane na rzecz szkół. Warunek jest taki, żeby sprzęt nie był starszy niż trzy lata.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM