Śląsk. Samorządy może czekać podwyżka cen prądu o 60 proc.

Samorządy może czekać podwyżka cen prądu nawet o ponad 60 proc. - wylicza prezydent Sosnowca. Arkadiusz Chęciński obliczył taki wzrost na podstawie cen zaproponowanych przez dostawców w trwającym przetargu grupy zakupowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Zobacz wideo

To szokujące informacje - mówi prezydent i podaje konkretne wyliczenia z Sosnowca, zaczynając od transportu publicznego.

- Całość w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej to jest 723 tysięcy złotych dzisiaj, w nowym roku będzie to ponad milion sto tysięcy złotych. W bieżącym roku sosnowieckie wodociągi na sam prąd wydadzą około 4 milionów złotych, w przyszłym roku będzie to około 6 milionów złotych - wylicza Arkadiusz Chęciński. 

Według wyliczeń prezydenta miasta, Sosnowiec w tym roku zapłaci za energię elektryczną ok. 26 mln, natomiast w przyszłym prawdopodobnie ok. 44 mln zł. Grupę zakupową energii elektrycznej tworzą gminy z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i spoza jej granic oraz starostwa powiatowe, czy urząd marszałkowski.

DOSTĘP PREMIUM