Czy RPP zatrzyma inflację i kto straci na "Polskim Ładzie"? [Gospodarcza prognoza TOK FM na 2022 rok]

Rok 2022 upłynie pod znakiem dalszego wzrostu cen. Walcząc z inflacją Rada Polityki zapewne będzie podnosiła stopy procentowe, co jeszcze bardziej uszczupli domowe budżety posiadaczy kredytów bankowych. O tym, co nas jeszcze czeka w nadchodzącym roku, mówi reporter TOK FM Tomasz Setta.

Rok 2021 to czas najwyższej od 20 lat inflacji, a co za tym idzie bardzo szybko rosnących cen. Czy w 2022 roku sytuacja się poprawi?

Niestety o dobre wiadomości nie jest łatwo, bo wszystko wskazuje na to, że ceny będą dalej rosły. Choć w pierwszych miesiącach roku tempo ich wzrostu może nieco zwolnić dzięki tzw. tarczy antyinflacyjnej, to w maju wrócimy do punktu wyjścia, bo rządowy pakiet regulacji przestanie działać. Wtedy - zdaniem wielu ekonomistów - inflacja osiągnie poziom 8-9 proc.

O tym, jak na rosnące ceny zareaguje Rada Polityki Pieniężnej i co to będzie oznaczać dla nas wszystkich, opowiada w wideo reporter TOK FM Tomasz Setta. Tłumaczy także, kto straci, a kto zyska na zmianach podatkowych zawartych w rządowym Polskim Ładzie.

Cały materiał obejrzysz tutaj:

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM