Microsoft kupuje Activison Blizzard. Wielkie przejęcie w branży gier. Kwota robi wrażenie

Szykują się wielkie zmiany na rynku gier komputerowych. Microsoft planuje zakup Activision Blizzard, firmy odpowiedzialnej za takie hity jak "Diablo" i "Warcraft". Kwota transakcji jest niebagatelna.
Zobacz wideo

Swoimi planami zakupowymi wobec Activision Blizzard pochwalił się sam Microsoft. - Producent systemu Windows wyjaśnił, że zapłaci 95 dolarów za akcję w ramach transakcji gotówkowej o łącznej wartości 68,7 mld dolarów - czytamy na portalu next.gazeta.pl. Activision Blizzard to bardzo znany producent gier wideo. To oni stoją za takimi produkcjami jak "Diablo", "Call of Duty" czy "World of Warcraft". 

Jeśli transakcja zostanie zamknięta, to Microsoft stanie się stanie się trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie pod względem przychodów, za Tencentem i Sony. W komunikacie firmy podkreślono, że transakcja ma zostać sfinalizowana w roku podatkowym 2023. - Gry to obecnie najbardziej dynamiczna i ekscytująca kategorią rozrywki na wszystkich platformach i będzie odgrywać kluczową rolę w rozwoju platform metaverse – powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM