"To będzie taka brzydka laleczka". Ekspert kpi z wakacyjnej promocji paliwa od Obajtka

Prezes Orlenu zapowiada, że przez wakacje koncern postara się "w niewielkim stopniu ulżyć kierowcom", jeśli chodzi o ceny paliw. Szczegóły obniżki mamy poznać za tydzień.- Na wszelki wypadek Daniel Obajtek powiedział, że to będzie parę groszy. To tak, jak przy jakichś okazjach w firmie - dostaje się jakiś nic nie kosztujący gadżecik, taką brzydką laleczkę na przykład. I to będzie taka brzydka laleczka po prostu - ocenił w TOK FM dr Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz wideo

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział tańsze paliwa na stacjach w sezonie urlopowym. Powiedział, że będzie się starać, aby w wakacje była "pewnego rodzaju promocja". - Nie będzie duża - zastrzegł. Szef Orlenu wskazał, że promocja wejdzie w życie prawdopodobnie od 24 czerwca. 

Obajtek wcześniej wypowiadał się przeciwko regulacji w Polsce cen paliw. - Myślę, że prezes Obajtek dostał taką sugestię ze źródeł najwyższych - mówił w "EKG" w TOK FM dr Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej. Zwrócił uwagę, że szef Orlenu mówił jedynie o niewielkiej obniżce. - Na wszelki wypadek Obajtek powiedział, że to będzie parę groszy, więc myślę, że takie obietnice można składać. To tak, jak przy jakichś okazjach w firmie - dostaje się jakiś nic nie kosztujący gadżecik, taką brzydką laleczkę na przykład. I to będzie taka brzydka laleczka po prostu - ocenił Arendarski.

Dlaczego prezes Orlenu chce obniżać ceny dopiero pod koniec czerwca? Według dr. Lidii Adamskiej, ekspertki w zakresie rynków finansowych i mentorki start up'ów, termin ten nie jest przypadkowy. - Wydaje mi się, że tutaj pewną rolę odgrywa hasło, które jest dla wszystkich sexy, a mianowicie wakacje. Ludzie czekają na te wakacje prawie jak na gwiazdkę - zaznaczyła.

Tymczasem - jak dodała prof. Aneta Hryckiewicz z Akademii Leona Koźmińskiego - wielu Polaków może być w tym roku zmuszonych do rezygnacji z wakacyjnego wypoczynku. Podkreśliła, że w tej chwili obłożonych jest jedynie 38-40 proc. miejsc w hotelach. Jej zdaniem, ma na to wpływ coraz większa drożyzna - wysokie ceny nie tylko usług hotelarskich, ale również w restauracjach i we wszystkich dodatkowych usługach. - Nie wiem, czy będziemy w stanie skorzystać z tych promocji, bo może nie być nas w ogóle stać na wczasy - podsumowała prof. Hryckiewicz.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM