Promocja na paliwo na Orlenie. Obajtek podał szczegóły. Jest rabat, ale są limity

PKN Orlen od poniedziałku do końca wakacji wprowadza rabat w wysokości 30 groszy za litr benzyny i oleju napędowego dla właścicieli aplikacji lojalnościowej Orlenu VITAY - poinformował w piątek na Twitterze prezes spółki Daniel Obajtek.

Rabat dotyczy 150 litrów miesięcznie - zastrzegł Obajtek. - W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze - napisał prezes PKN Orlen.

Jak podkreślił na konferencji prasowej w Krakowie Obajtek, użytkownicy aplikacji VITAY będą mogli skorzystać z promocji już od poniedziałku 27 czerwca, zaś właściciele kart VITAY będą mogli z niej korzystać od 1 lipca.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że obniżka będzie większa dla klientów programu VITAY, posiadających jednocześnie kartę dużej rodziny - wtedy obniżka w ramach promocji będzie wynosić 40 groszy na litrze.

Obajtek zaznaczył, że w każdym przypadku promocja obejmuje do trzech tankowań na stacjach PKN Orlen, do 50 litrów paliwa każde, oraz obowiązuje do końca wakacji.

- Sytuacja wojenna powoduje bardzo wysokie baryłki ropy. Cała Europa ma z tym problem, my również mamy z tym problem - mówił Obajtek, dodając, że do tych problemów dochodzi jeszcze np. transport morski ropy, który zdrożał o 110 proc. - To są skutki wojny, za które my nie odpowiadamy. Możemy jedynie z nimi walczyć - zaznaczył prezes Orlenu.

Eksperci kpią

Obajtek wcześniej wypowiadał się przeciwko regulacji w Polsce cen paliw. - Myślę, że prezes Obajtek dostał taką sugestię ze źródeł najwyższych - mówił w "EKG" w TOK FM dr Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej. Zwrócił uwagę, że szef Orlenu mówił jedynie o niewielkiej obniżce. - Na wszelki wypadek Obajtek powiedział, że to będzie parę groszy, więc myślę, że takie obietnice można składać. To tak, jak przy jakichś okazjach w firmie - dostaje się jakiś nic nie kosztujący gadżecik, taką brzydką laleczkę na przykład. I to będzie taka brzydka laleczka po prostu - ocenił Arendarski.

Dlaczego prezes Orlenu chce obniżać ceny dopiero pod koniec czerwca? Według dr. Lidii Adamskiej, ekspertki w zakresie rynków finansowych i mentorki start up'ów, termin ten nie jest przypadkowy. - Wydaje mi się, że tutaj pewną rolę odgrywa hasło, które jest dla wszystkich sexy, a mianowicie wakacje. Ludzie czekają na te wakacje prawie jak na gwiazdkę - zaznaczyła.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM