Kursy walut NBP z poniedziałku 25.07. Lepsza sytuacja złotego, choć do radości nadal daleko

Sytuacja złotego na rynku walut nadal powoli się poprawia. Sprawdzamy, jak wygląda dziś relacja euro - zł, i co warto wiedzieć o walucie euro? Poza tym, że spada do PLN.

NBP kursy walut (25.07). Notowania dla euro, dolara i franka. Podajemy po ile jest funt brytyjski

Narodowy Bank Polski ogłosił w dniu dzisiejszym aktualne średnie kursy walut NBP:

  • średni kurs euro (EUR/PLN): 4,7196 zł,
  • kurs NBP dolar (USD/PLN): 4,6171 zł,
  • frank szwajcarski kurs (CHF/PLN): 4,7917 zł,
  • funt brytyjski (GBP/PLN): 5,5525 zł.

Euro na zł w poniedziałek 25.07 nadal spada do złotego. To warto wiedzieć o walucie euro

Rada prezesów Europejskiego Banku Centralnego podjęła w zeszłym tygodniu dwie ważne decyzje odnośnie waluty euro. Pierwsza z nich to podniesienie stóp procentowych. Stało się to pierwszy raz od wielu lat, a stopy zostały podniesione o całe 50 punktów bazowych, a więc bardziej niż prognozował rynek. Druga decyzja to ustanowienie nowego instrument ochrony transmisji polityki pieniężnej.

" Od czasu kryzysu bankowego w 2008 roku EBC stara się zapobiec katastrofie finansowej. Najpierw chroniąc gospodarkę przed spiralą deflacyjną, a następnie tłumiąc szybko rosnącą inflację" – napisał belgijski dziennik „De Tijd, o czym poinformowała portal gazetaprawna.pl

Działania te miały nie tylko poprawić sytuację waluty euro, ale też innych walut europejskich.

Dziś Parlament Europejski w Polsce, prezentuje na swoim Twitterze monetę euro. Przypomina, jak wygląda i że choć wszystkie kraje strefy euro używają tej samej waluty, to jednak w każdym państwie wygląda ona nieco inaczej. Monety są rozpoznawalne w dotyku i posiadają zabezpieczenia przed sfałszowaniem. "To waluta, symbolizująca jedność w różnorodności" - można się dowiedzieć z filmu przedstawiającego wspólną, europejską walutę.

Kurs euro NBP archiwum — kursy euro w ciągu ostatniego miesiąca

Kursy średnie euro w ostatnich 31 dniach (25.07.2022)Kursy średnie euro w ostatnich 31 dniach (25.07.2022) nbp.pl

Aktualne notowania i kursy walut NBP archiwum — tabele i wykresy

Statystyki NBP dostępne na stronie nbp.pl: znajdują się tam aktualne kursy walut oraz dane archiwalne Narodowy Bank Polski na swojej stronie (nbp.pl) prezentuje wszystkie najważniejsze dane dotyczące kursów:

  • Kursy walut tabela A przedstawia średnie kursy walut obcych, publikowana jest we wszystkie dni robocze pomiędzy godziną 11:45 a 12:12
  • Waluty NBP tabela B przedstawia średnie kursy walut obcych nieobjętych Obwieszczeniem Prezesa NBP w sprawie ogłoszenia wykazu walut wymienialnych i innych, aktualizowana jest w każdą środę, między godziną 11:45 a 12:15. W przypadku gdy środa jest dniem wolnym — w dzień poprzedni.
  • Kursy walut tabela C przedstawia kursy kupna i sprzedaży walut obcych oraz tabela kursów jednostek rozliczeniowych aktualizowane są w każdy dzień roboczy, pomiędzy godziną 7:45 a 8:15.

Tabela 142/C/NBP/2022 z dnia 22 .07.2022, obowiązująca od dnia 25.07.2022Tabela 142/C/NBP/2022 z dnia 22 .07.2022, obowiązująca od dnia 25.07.2022 nbp.plNa stronie można także znaleźć też:

Wykresy notowań średnich kursów za ostatnie 31 dni. Wykresy kursów walut publikowane przez na stronie NBP.pl pozwalają na bieżąco obserwować wahania najważniejszych walut do złotego.

TOK FM PREMIUM