Średnie kursy walut NBP 1.09.2022 z godz. 7:35. Analityk radzi jak korzystnie wymieniać pieniądze

Średnie kursy walut NBP 1.09.2022, na godz. 7:35. Notowania euro, dolara, franka i funta. Bartosz Sawicki, analityk Cinkciarz.pl radzi jak mniej wydać podczas podróży. Punkt 1 - nie wymieniaj waluty na lotnisku, tam będzie najdrożej.

NBP kursy walut (1.09) godz. 7:35. Dolar, frank i cena euro dzisiaj

Kursy walut podane dziś na godzinę 7:35. EUR/PLN: 4,72 zł, kurs USD/PLN: 4,72 zł, CHF/PLN: 4,81 zł.

Kursy walut NBP tabela C

Tabela 169/C/NBP/2022 z dnia 31.08.2022, obowiązująca od dnia 01.09.2022Tabela 169/C/NBP/2022 z dnia 31.08.2022, obowiązująca od dnia 01.09.2022 nbp.pl

Średnie kursy walut NBP opublikowane wczoraj na godz. 12:00

  • średni kurs euro NBP (EUR/PLN): 4,7265 zł,
  • kurs NBP dolar (USD/PLN): 4,7360 zł,
  • frank szwajcarski kurs (CHF/PLN): 4,8467 zł,
  • funt brytyjski kurs (GBP/PLN): 5,5126 zł.

Kolejna tabela kursów NBP ze średnimi notowaniami walut Narodowy Bank Polski ogłosi dziś pomiędzy 11:46 a 12:15.

Podróż i wymiana walut są tańsze poza sezonem. Polski analityk radzi jak wydawać mniej

Bartosz Sawicki, analityk Cinkciarz.pl i inni eksperci podają w angielskim magazynie "Metro" recepty na tańsze podróżowanie.

Przede wszystkim taniej jest poza sezonem i warto kupić bilety czy zarezerwować hotele z wyprzedzeniem.

"Jeżeli zarezerwujesz podróż na cztery miesiące przed faktyczną datą, możesz zaoszczędzić do 40% na przelotach" – zaleca. Becky Moore, założycielka portalu GlobalGrasshopper.

Z kolei polski ekonomista, Bartosz Sawicki zwraca uwagę na to, żeby nie wymieniać walut na lotnisku, bo tam zwykle jest najdrożej. Zamiast tego lepiej dokonać wymiany w kantorze online lub wyrobić kartę wielowalutową.

Oferty na karty wielowalutowe posiada wiele polskich banków np. Citi Handlowy, Credit Agricole, Getin Bank, ING, mBank, Pekao SA, PKO BP, Santander oraz Alion Bank.

„Korzystając z karty wielowalutowej, ludzie mogą uniknąć opłat za przewalutowanie i uzyskać bezpłatny dostęp do wielu kont walutowych, między którymi mogą wymieniać waluty i dokonywać płatności w dowolnym momencie na całym świecie" - wyjaśnia Bartosz Sawicki.

Poza kartami konkretnych banków na rynku dostępna jest też karta Revolut, czy karta polskiego fintechu Cinkciarz.pl."

Kartą Revolt można płacić na całym świecie w 150 różnych walutach, także korzystając z korzystnych kursów. Trzeba jednak pamiętać, że Revolut nie jest bankiem, choć posiada licencję bankową w UE. Oznacza to, że zgromadzonych w nim pieniędzy nie chroni BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny), natomiast ze względu na audyty partnerów (firm wydających karty: Mastercard, Maestro i Visa), płatności kartami Revoluta podlegają tym samym procedurom, co karty bankowe.

Kursy walut NBP archiwum. Wyjaśniamy, gdzie szukać danych

Narodowy Bank Polski na swojej stronie (nbp.pl) prezentuje wszystkie najważniejsze dane dotyczące kursów:

  • Kursy walut tabela A NBP przedstawia średnie kursy walut obcych, publikowana jest we wszystkie dni robocze pomiędzy godziną 11:45 a 12:12
  • Kursy walut tabela B przedstawia średnie kursy walut obcych nieobjętych Obwieszczeniem Prezesa NBP w sprawie ogłoszenia wykazu walut wymienialnych, aktualizowana jest w każdą środę, między godziną 11:45 a 12:15. W przypadku gdy środa jest dniem wolnym — w dzień poprzedni.
  • Kursy walut tabela C przedstawia kursy kupna i sprzedaży walut obcych oraz tabela kursów jednostek rozliczeniowych aktualizowane są w każdy dzień roboczy, pomiędzy godziną 7:45 a 8:15.

Na stronie można także znaleźć też:

  • wykresy notowań średnich kursów, pokazujące trendy notowań za ostatnie 31 dni
  • archiwalne kursy walut,
  • kursy średnioważone.

TOK FM PREMIUM