Kulczyk, Solorz-Żak i Czarnecki najbogatszymi Polakami

Z rankingu magazynu "Forbes" wynika, że największą fortuną w Polsce może się pochwalić Jan Kulczyk. Jego majątek oszacowano na 6,4 mld zł (2,1 mld dol.), co dało mu 463 miejsce w światowym zestawieniu "Forbesa".

Drugi najbogatszy człowiek w naszym kraju to Zygmunt Solorz - Żak (488. w rankingu miesięcznika "Forbes", majątek 6,2 mld zł). Trzeci to Leszek Czarnecki (721. w rankingu Forbesa, majątek oceniany na 4 mld zł).

W polskim wydaniu magazynu (prezentującym 100 najbogatszych Polaków) pojawiła się informacja, że bohaterowie tej listy zgromadzili majątek o łącznej wartości 66 mld zł. To o ponad 40 proc. więcej niż rok temu. Najłatwiej było dostać się do tego grona reprezentantom przemysłu spożywczego oraz budownictwa i pokrewnych branż - czytamy w gazecie.

Meksykanin najbogatszym człowiekiem świata

Magazyn "Forbes" opublikował wczoraj coroczną listę najbogatszych ludzi świata. Na jej czele stanął Meksykanin Carlos Slim Hel, gigant branży telekomunikacyjnej - jego majątek szacowany jest na 53,5 mld dol. W czołówce znaleźli się także Amerykanie Bill Gates i Warren Buffett.

Zobacz, kto jeszcze znalazł się w zestawieniu "Forbesa"

Majątek 10 największych bogaczy świata oceniany jest na 342 mld dol - to o 88 mld dol więcej niż w ubiegłym roku.

DOSTĘP PREMIUM