Samsung zaprezentował swoje telewizory 3D [ZDJĘCIA]

Samsung zaprezentował w Nowym Jorku pierwszy trójwymiarowy telewizor. Ceny nowych odbiorników mają zaczynać się od 2 tysięcy dolarów.

Podczas ceremonii, która odbyła się w Time Warner Center na Manhattanie, Koreańczycy zaprezentowali nową linię płaskich telewizorów wykorzystujących technologie LED. W zestawach, które pojawią się w sklepach jeszcze w marcu, będą również specjalne okulary niezbędne do oglądania trójwymiarowych filmów i programów. Cena najmniejszego, 40-calowego odbiornika ma wynieść około 2 tysięcy dolarów. Telewizory 55-calowe mają kosztować 7 tysięcy.

Rywal Samsunga - japońska firma Sony poinformowała, że również wprowadza na rynek telewizory 3D. Mają się one pojawić na rynku japońskim w lipcu tego roku. 46-calowe, trójwymiarowe odbiorniki Sony mają kosztować 3500 dolarów.

Według ekspertów, spopularyzowana przez film Jamesa Camerona "Avatar" technologia 3D może się stać przyszłością kina i telewizji. Na ekrany kin wchodzą już kolejne trójwymiarowe produkcje, a w czerwcu amerykańska telewizja sportowa ESPN uruchomi nowy kanał 3D. Zostanie w nim pokazany między innymi mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata.

DOSTĘP PREMIUM