Eksperci: Zmień pracę, bo to zdrowe

PRZEGLĄD PRASY: Polacy coraz częściej zmieniają pracę. Decydują się na to z powodu wyższej pensji, lepszej atmosfery i z uwagi na własny rozwój. Praca przez całe życie w jednym miejscu to już dziś anachronizm - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

47 procent respondentów deklaruje, że w trakcie kariery zawodowej zmieniało pracę od dwóch do pięciu razy. 19 procent zrobiło to raz, a 4 procent od sześciu do dziesięciu razy. 28 procent deklaruje, że zawsze pracowało w jednym zakładzie.

56 procent badanych zdecydowało się na zmianę pracy, bo dostało lepszą propozycję pracy, 42 procent było niezadowolonych z zarobków, 21 procent narzekało na warunki pracy, a 13 procent na długie dojazdy - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

- Dla własnego zdrowia psychicznego pracę lub stanowisko w firmie powinno zmieniać się raz na cztery - pięć lat - uważa Artur Ragan z agencji doradztwa personalnego Workexpres

Według przedsiębiorców Polacy są jednak przywiązani do swoich firm. Z danych PKPP Lewiatan wynika, że zmieniają pracę średnio raz na dziesięć lat, a na przykład Francuzi raz na pięć.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM