100 tys. zainteresowanych akcjami GPW to wynik satysfakcjonujący dla prezesa giełdy

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski, pytany w Radiu TOK FM o to, czy oferta GPW przy okazji jej debiutu na giełdzie mogła się cieszyć takim zainteresowaniem, jak w przypadku PZU (na akcje PZU zapisało się 250 tys. osób), powiedział: - Poziom mojej satysfakcji byłby bardzo wysoki przy 100 tysiącach.

- Giełda ma w sobie to coś. Potencjał ma wielki, dynamikę wzrostu sądzę, że imponującą. Jest rozpoznawalna w środowisku profesjonalnych instytucji finansowych działających na rynkach kapitałowych całego świata - mówił prezes GPW. Debiut GPW na giełdzie jest planowany na IV kwartał tego roku.

Wspomniał też o planowanym wydłużeniu notwań. - Już otrząsnęliśmy się z reperkusji kryzysów światowych i wracamy do tego projektu. Wracamy i będziemy się starać by wydłużyć sesję już w tym roku - powiedział Sobolewski

Dziś Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych wyłonił prezesa giełdy. Rada ponownie powołała na to stanowisko Ludwika Sobolewskiego . Pracami warszawskiego parkietu, obecny jego szef, kieruje od maja 2006 roku. Nowa kadencja obejmuje najbliższe cztery lata.

DOSTĘP PREMIUM