Unia ma zastrzeżenia do ustawy hazardowej

Komisja Europejska ma zastrzeżenia do polskiej ustawy hazardowej. Przewiduje ona między innymi delegalizację gier na automatach poza kasynami, oraz wyższe, 50-procentowe podatki dla branży hazardowej.

Bruksela napisała w liście do Warszawy, że niektóre zapisy mogą być niezgodne z unijnym prawem - poinformował rzecznik Komisji Fabio Pirotta. - Komisja przeanalizowała informacje przysłane przez polskie władze i projekt ustawy hazardowej także. Po dogłębnej analizie uznała, że w niektórych miejscach ustawa może być w sprzeczności z unijnymi przepisami. Poza tym Komisja Europejska poprosiła też o wyjaśnienia dotyczące reszty zapisów - powiedział rzecznik.

Fabio Pirotta nie chciał mówić jakie dokładnie zastrzeżenia ma Komisja Europejska. Tłumaczył, że są one tajne i zostały o nich poinformowane tylko polskie władze. Nieoficjalnie mówi się, że zastrzeżenia mogą budzić te zapisy, które preferują firmy polskie. To znaczy, że jeśli firma zagraniczna chciałaby prowadzić działalność hazardową w naszym kraju, to musiałaby zarejestrować ją w Polsce, musiałaby mieć polskie konto, a żeby działać w internecie także podłączenie do polskiego serwera.

DOSTĘP PREMIUM