Wielka Brytania: Bankructwo biura podróży. Dziesiątki tysięcy turystów na lodzie

W Londynie ogłoszono upadłość trzeciej tego lata agencji podróży. Bankructwo zakłóci powroty z zagranicy 13 tysięcy brytyjskich turystów. Dalszych 60 tysięcy straciło już zarezerwowane wakacje.

Zbankrutowało biuro podróży Flight Options i należące do niego tanie linie lotnicze Kiss specjalizujące się w lotach czarterowych do Turcji, Grecji, Egiptu i na Wyspy Kanaryjskie. Wszyscy turyści mają wprawdzie gwarancje powrotu innymi liniami, ale będzie to oznaczać zmianę godzin, a może również daty powrotu. Ci, którzy już zapłacili za wakacje odzyskają wprawdzie pieniądze, ale muszą zmienić plany urlopowe.

Jest to trzecie tego lata bankructwo brytyjskiej agencji turystycznej. W lipcu upadło duże biuro GoldTrail, a w ubiegłym tygodniu Sun4You. W sumie te trzy bankructwa dotknęły około 150 tysięcy osób.

W obawie przed ponownym osunięciem się w recesję, ogromnymi cięciami w wydatkach państwowych i masowymi zwolnieniami, setki tysięcy Brytyjczyków zrezygnowało w tym roku z wyjazdów za granicę i spędza wakacje w kraju. Zdesperowane agencje podróży oferują ogromne zniżki na pozostałe 2 tygodnie lata i na jesienne wyjazdy po słońce.

DOSTĘP PREMIUM