Grupowe zwolnienia w firmie produkującej dla Ikei

Szefowie produkującej meble dla Ikei szwedzkiej firmy Swedwood Golblat z siedzibą w Goleniowie, zapowiedzieli dziś redukcję zatrudnienia o połowę, pracę straci 190 osób - dowiedział się reporter TOK FM.

Na spotkanie z pracownikami do Goleniowa przyjechał ze Szwecji sam właściciel firmy, planowane zwolnienia tłumaczył zmianą profilu produkcji z materiału bukowego na materiał sosnowy. Pracownicy po spotkaniu byli źli i rozgoryczeni - Przyszedłem do pracy i trzeba wracać do domu, czy jutro przyjść, czy zostać w domu, nie wiadomo - żalił się TOK FM Paweł. Przed nim bardzo trudny moment musiał te złe informacje przekazać żonie.

Zwolnienia w Swedwoodzie zaplanowane są na styczeń - Mam umowę do końca roku, mam nadzieję, że mi przedłużą - mówi jedna z pracownic firmy. Podobne nadzieje ma większość zatrudnionych - My akurat pracujemy w takim dziale, że powinniśmy zostać, pracujemy na brykieciarni, trocina przecież gdzieś musi iść - kwituje pewny siebie Pan Józef.

Szefowie Swedwood Golblat zapewniają, że restrukturyzacja firmy będzie odbywać się w pełnym porozumieniu ze związkami zawodowymi.

TOK FM PREMIUM