Nie będzie kolejnego procesu o Facebooka. Sąd odrzucił wniosek Winklevossów

Amerykański sąd apelacyjny zdecydował się odrzucić wniosek braci bliźniaków Tylera i Camerona Winklevossów ws. ponowienia roszczeń do praw do Facebooka. Oskarżali wcześniej Marka Zuckerberga o kradzież pomysłu, a 3 lata temu zawarli z nim wielomilionową ugodę.

Tyler i Cameron Winklevoss zwrócili się do sądu o ponowne otwarcie sporu z twórcą Facebooka Markiem Zuckerbergiem. Oskarżają go o kradzież kodu portalu społecznościowego. Zatrudnili go w 2003 roku do stworzenia portalu ConnectU, a on nie wywiązał się ze zobowiązania i w tym samym czasie założył Facebooka.

W 2008 roku zawarto ugodę. Bliźniacy otrzymali rekompensatę w wysokości 65 mln dolarów. W ugodzie nie wspomniano jednak, żeby Zuckerberg ukradł pomysł na portal.

Sąd uznał, że nie ma podstaw do wznowienia sprawy. - Winklevossowie nie są pierwszymi, którzy starają się osiągnąć zwycięstwo drogą prawną, gdy nie udało się tego osiągnąć na wolnym rynku - powiedział jeden z sędziów. - Droga prawna została jednak już całkowicie wyczerpana - dodał.

Historia sporu o autorstwo Facebooka została zekranizowana w filmie "Social Network". Został uhonorowany trzema Oscarami.

Projekty pomników ofiar katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM