Pawlak o prywatyzacji JSW: Każdy proces można zatrzymać

Wicepremier i minister gospodarki jest dobrej myśli, co do porozumienia ze związkowcami z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Choć Waldemar Pawlak ponad tydzień temu zdecydował o złożeniu prospektu emisyjnego JSW w Komisji Nadzoru Finansowego mówił dziś, że ?każdy proces można zatrzymać?.

- Podejmując uchwały zakładałem, że będzie możliwe porozumienie i były przesłanki ku temu, żeby to porozumienie było. Nie sądzę, żeby Skarb Państwa robił trochę tak jak w starym żarcie, że "na złość babci odmrozi sobie uszy". Nie zakładam takiego wariantu, ale w życiu różne rzeczy się zdarzają - powiedział wicepremier.

Co stoi na przeszkodzie, by JSW zadebiutowała na giełdzie 6 lipca?

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad uważa, że sprawy podnoszone przez stronę społeczną JSW zostały już uzgodnione. Związkowcy JSW twierdzą jednak co innego. Do końca maja czekają na zawarcie pełnego porozumienia ws. prywatyzacji firmy. Zapowiadają, że jeśli to się nie uda, to w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizują strajk generalny do odwołania.

Związki na razie porozumiały się z zarządem spółki w kwestii gwarancji pracowniczych. Chcą jeszcze gwarancji utrzymania pełnego władztwa korporacyjnego Skarbu Państwa nad JSW oraz gwarancji wydania wszystkim pracownikom akcji pracowniczych.

TOK FM PREMIUM