ITI rozważa sprzedaż TVN. "Różne opcje"

Główny akcjonariusz grupy medialnej TVN SA, ITI, rozważa różne opcje sprzedaży całego pakietu akcji TVN, ale nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie i nie ma pewności, czy do transakcji w ogóle dojdzie - podał ITI w komunikacie. Do rozważania różnych opcji zatrudnił doradców - JP Morgan i Nomurę.

W reakcji na komunikat kurs TVN przyspieszył zwyżkę rosnąc do 4,4 procent do 16,1 złotego. ITI posiada 56 procent akcji telewizyjnej grupy.

"ITI Holdings, wiodący polski koncern multimedialny w odpowiedzi na ostatnie spekulacje w mediach informuje, że wspólnie ze swoimi doradcami finansowymi, JP Morgan i Nomurą, analizuje różne strategiczne opcje związane z należącym do niej pakietem kontrolnym akcji TVN" - głosi komunikat.

"Żadne decyzje związane z potencjalną sprzedażą tych akcji nie zostały dotąd podjęte" - napisano.

TVN podał zaś, że ITI "rozważa różne opcje dotyczące ewentualnej sprzedaży całego posiadanego przez niego pośrednio w spółce pakietu akcji".

"Ponieważ Grupa ITI nie podjęła jeszcze żadnej decyzji w sprawie transakcji sprzedaży akcji w spółce, spółka nie ma pewności, czy transakcja taka będzie miała miejsce" - dodał TVN.

DOSTĘP PREMIUM