"Choćby przyszło stu Ziobrów, Błaszczaków, Brudzińskich - nie dorastają Frasyniukowi do kostek" - Brejza

W Poranku TOK FM Krzysztof Brejza z PO komentował dzisiejsze poranne zatrzymanie Władysława Frasyniuka. Gość audycji nie mógł się nadziwić, że policja zapukała do opozycjonisty o szóstej rano.

- O szóstej rano w kajdankach? Gratulacje dla państwa PiS, prawda jest taka, ze choćby przyszło stu Brudzińskich, stu Ziobrów, stu Błaszczaków, to do kostek nie dorastają Władysławowi Frasyniukowi. To zabawne, że kiedy jesteśmy informowani o bezsilności państwa PiS wobec neonazistów, legendę Solidarności wyprowadza się o 6 rano z domu.

Dominika Wielowieyska zauważyła, że na filmiku z zatrzymania Frasyniuka widać, że nie jest on agresywny. Ubiera się, wysłuchuje zarzutów. W tej sytuacji kajdanki rzeczywiście wydają się nieuprawnione.

- Historia zatacza koło. Widocznie ten aparat PiS-owski doszedł do wniosku, że skoro Frasyniuk potrafił tak skutecznie śledczych wodzić za nos, to warto przyjść do niego o szóstej rano.

Prowadząca stwierdziła jednak, że skoro Frasyniuk zdecydował się na obywatelskie nieposłuszeństwo i nie stawiał się w prokuraturze, PiS mógłby powiedzieć, że takie zachowanie spotka się z konsekwencjami.

Czytaj też:

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Wielowieyska: To symbol dobrej zmiany

 - Nie można było tego zatrzymania przeprowadzić w ciągu dnia? Można było nie stosować środków w postaci kajdanek? Nie można bardziej kulturalnie? Naprawdę trzeba do Frasyniuka w ten sposób  wdzierać się tak wcześnie rano?

- A co miała zrobić policja? -dopytała Dominika Wielowieyska

- Wrocławska policja jest bardzo specyficzna. Przez rok nie potrafiła wyciągnąć konsekwencji wobec ludzi odpowiedzialnych za śmierć Igora Stachowiaka [na komisariacie - red.]. Zmieniają się nominaci Błaszczaka i Brudzińskiego.

Słyszeliśmy o komendancie wrocławskiej Policji, który pijany został znaleziony pod sklepem. Policja powinna zachowywać się kulturalnie i normalnie, Nie wyobrażam sobie, żeby wobec innego człowieka, a nie Frasyniuka, takie środki były zastosowane - oceniał Brejza.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM