"Choćby przyszło stu Ziobrów, Błaszczaków, Brudzińskich - nie dorastają Frasyniukowi do kostek" - Brejza

W Poranku TOK FM Krzysztof Brejza z PO komentował dzisiejsze poranne zatrzymanie Władysława Frasyniuka. Gość audycji nie mógł się nadziwić, że policja zapukała do opozycjonisty o szóstej rano.

- O szóstej rano w kajdankach? Gratulacje dla państwa PiS, prawda jest taka, ze choćby przyszło stu Brudzińskich, stu Ziobrów, stu Błaszczaków, to do kostek nie dorastają Władysławowi Frasyniukowi. To zabawne, że kiedy jesteśmy informowani o bezsilności państwa PiS wobec neonazistów, legendę Solidarności wyprowadza się o 6 rano z domu.

Dominika Wielowieyska zauważyła, że na filmiku z zatrzymania Frasyniuka widać, że nie jest on agresywny. Ubiera się, wysłuchuje zarzutów. W tej sytuacji kajdanki rzeczywiście wydają się nieuprawnione.

- Historia zatacza koło. Widocznie ten aparat PiS-owski doszedł do wniosku, że skoro Frasyniuk potrafił tak skutecznie śledczych wodzić za nos, to warto przyjść do niego o szóstej rano.

Prowadząca stwierdziła jednak, że skoro Frasyniuk zdecydował się na obywatelskie nieposłuszeństwo i nie stawiał się w prokuraturze, PiS mógłby powiedzieć, że takie zachowanie spotka się z konsekwencjami.

Czytaj też:

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Wielowieyska: To symbol dobrej zmiany

 - Nie można było tego zatrzymania przeprowadzić w ciągu dnia? Można było nie stosować środków w postaci kajdanek? Nie można bardziej kulturalnie? Naprawdę trzeba do Frasyniuka w ten sposób  wdzierać się tak wcześnie rano?

- A co miała zrobić policja? -dopytała Dominika Wielowieyska

- Wrocławska policja jest bardzo specyficzna. Przez rok nie potrafiła wyciągnąć konsekwencji wobec ludzi odpowiedzialnych za śmierć Igora Stachowiaka [na komisariacie - red.]. Zmieniają się nominaci Błaszczaka i Brudzińskiego.

Słyszeliśmy o komendancie wrocławskiej Policji, który pijany został znaleziony pod sklepem. Policja powinna zachowywać się kulturalnie i normalnie, Nie wyobrażam sobie, żeby wobec innego człowieka, a nie Frasyniuka, takie środki były zastosowane - oceniał Brejza.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
Krzysztof Brajza z PO o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka
Zaloguj się
 • moppymoppy

  Oceniono 18 razy 12

  Kiedyś przyjdą po ziobrę.

 • pix_d

  Oceniono 15 razy 11

  No i nagrody ekipy od Beci zeszły na drugi plan.
  Efekt osiągnięty.

 • lodzermensz1

  Oceniono 23 razy 11

  Nie ma już policji.
  I nie chodzi tu o Frasyniuka. Frasyniuk wiedział na co się pisze, świadomie rzucił wyzwanie i dostał to, czego oczekiwał. Oczywiście można było to zrobić mądrzej i kulturalniej, ale czego się spodziewać po milicji Brudzińskiego?
  Dla mnie końcem policji była historia transparentu, który odebrano Obywatelom RP. Transparentu z antyfaszystowskim hasłem i obrazkiem, z protestu przeciwko imprezkom naszych pseudopatriotów z nazistowskimi opaskami na rączkach. Otóż policja protest spacyfikowano, transparent odebrano. Sąd ostatnio uznał, że wbrew prawu. Natomiast Obywateli RP oskarżono o... propagowanie faszyzmu.
  Jeśli policja robi takie numery, to nie jest policją. Jest milicją.
  Współczuję uczciwym policjantom tego, że muszą służyć w milicji.

 • wujojano

  Oceniono 12 razy 10

  "Choćby przyszło stu Ziobrów, Błaszczaków, Brudzińskich - nie dorastają Frasyniukowi do kostek" - zwłaszcza Ziobrów, wszak zero to nieskończenie mniej niż jednostka.

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 9

  Uparte tworzenie przez PIS "złego prawa" bez poszanowania Konstytucji, musi przynosić konsekwencje. Tylko dlaczego nie dla "tfurcóf" ?????

 • norbertrabarbar

  Oceniono 18 razy 8

  PiS szoruje dno - zatrzymania opozycjonistów o 6 rano nie pozostaną na świecie bez echa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX