Prokuratura zignorowała protesty bliskich. Ekshumowała ciało posła Sebastiana Karpiniuka

Nad ranem na cmentarzu w Kołobrzegu zakończyła się ekshumacja Sebastiana Karpiniuka, posła PO, który zginął w Smoleńsku. Przyjaciele zmarłego od kilku dni protestowali przeciwko działaniom prokuratury.

– To jest niepojęte, to dramat, który nie powinien mieć miejsca – mówi ostro partyjny kolega Sebastiana Karpiniuka, poseł Marek Hok. – Do niczego dobrego to nie prowadzi. To zupełnie bezsensowna procedura, powoduje ponowne dzielenie ludzi, sąsiadów, znajomych – dodaje.

Przyjaciółka Monika Czajkowska podkreśla, że jest dzisiaj na cmentarzu także ze względu na zmarłego ojca Sebastiana Karpiniuka. – Jego ostatnią wolą było, żeby nie wykopywać jego syna, to po pierwsze. Po drugie, ta ekshumacja nie ma żadnego celu oprócz celu politycznego. Dlatego tu jesteśmy – wyjaśnia.

Na zlecenie prokuratury do kwietnia przeprowadzonych zostanie jeszcze 15 ekshumacji ofiar wypadku lotniczego w Smoleńsku.

Sebastian Karpiniuk był radcą prawnym i politykiem. W 2001 roku został członkiem Platformy Obywatelskiej. W 2005 roku po raz pierwszy uzyskał mandat poselski. Dwa lata później ponownie został wybrany do Sejmu. Od lutego do października 2009 roku był przewodniczącym tzw. komisji ds. nacisków na służby specjalne. Zginął w katastrofie smoleńskiej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Prokuratura zignorowała protesty bliskich. Ekshumowała ciało posła Sebastiana Karpiniuka
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  Oceniono 4 razy 2

  Ciszej nad tymi trumnami! Czas skończyć ten danse macabre, rozpętany w celu podgrzewania histerii smoleńskiej! I odwracania uwagi od prawdziwych przyczyn oraz winowajców tragicznej katastrofy. Niech organizatorzy tego nekrofilskiego serialu przyznają, że w żadnej trumnie nie znaleźli żadnych śladów, żadnych dowodów jakiegokolwiek zamachu na pasażera nr 1. A przecież to było właśnie głównym celem makabrycznych ekshumacji. Fakt, że w trumnach niektórych ofiar znajdują się fragmenty ciał innych osób, może dziwić tylko kogoś kto nie ma pojęcia jak strasznie zmasakrowane są szczątki ofiar katastrof lotniczych. Rodziny które tak jak w przypadku ekshumacji S. Karpiniuka protestują przeciw BEZCZESZCZENIU jego zwłok przez agentów kaczego aparatu represji, powinny dostać od państwa wysokie odszkodowanie za doznaną krzywdę i poniesione straty moralne.

 • hastatrespasos

  Oceniono 4 razy 2

  Forum Obywatelska Klauzula Sumienia zawiadamia Pana Boga o popełnieniu przez Jego pozornych wyznawców, a w praktyce wysłanników Piekła na Ziemi nowego przestępstwa, tj. ekshumacji kolejnej ofiary katastrofy z 10.04.2010. Ten serial nekrofilski, kontynuowany wbrew protestom krewnych ofiar, z pogwałceniem podstawowych praw człowieka i obywatela, jest następstwem serii innych przestępstw które doprowadziły do owej tragedii. Mianowicie zmuszenia przez osoby z kręgów sPISkowego nierządu załogi Tu-154M do lądowania na polu udającym lotnisko wojskowe, wbrew ostrzeżeniom że przy gęstej mgle nie ma na to szansy.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 1 raz 1

  Odrażające, kaczystowskie hieny cmentarne.

 • kontrrewolucjonistka

  0

  jestem pewna że w chwili smierci Pan Karpiniuk przejrzał na oczy niestety jego przesłania świat już nie usłyszał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX