Sędzia Piwnik jest zadowolona z polityki kadrowej ministra Ziobry. "Bardzo chwalę nowego prezesa"

Sędzia Barbara Piwnik nie kryje zadowolenia z ruchów kadrowych Zbigniewa Ziobry, który wymienił 130 prezesów i wiceprezesów sądów. "Bardzo chwalę nowego prezesa" - powiedziała w Poranku TOK FM.

Barbara Piwnik, która w latach 2001-2002 była ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w gabinecie premiera Leszka Millera (SLD), nie narzeka na to, że minister Zbigniew Ziobro zwolnił 130 dotychczasowych prezesów i wiceprezesów sądów. Piwnik była w TOK FM gościem Jana Wróbla.

- Bardzo chwalę nowego prezesa. A też wymieniony - przyznała w studiu TOK FM. Piwnik uważa, że sędziowie nie powinni protestować wobec polityki rządu PiS poprzez bojkotowanie naboru do różnych ciał prawniczych.

Obowiązki sędziowskie, obowiązki obywatelskie

- My sędziowie, wykonujący każdego dnia obowiązki, musimy pamiętać o tej powinności władzy wobec obywatela. My się możemy spierać, my możemy się mocno spierać, ale nie ma prawa przekładać to się na sytuację obywatela w stosunku do którego też jesteśmy tą władzą - argumentowała sędzia.

Jej zdaniem Polacy często zapominają o tym, że oprócz praw obywatele mają również obowiązki. - U nas niechętnie mówi się o obowiązkach. Chyba troszkę jest tak, że każdy stara się jak najmniej czasu w swoim życiu poświęcać obowiązkom, także tym takim obywatelskim, bo ja nie mówię tu o życiu osobistym, i słucha tego wszystkiego, składa się na to, co jest dziś - powiedziała Piwnik. 

Czytaj też: Sędzia Piwnik na czele nowego KRS? "Najpierw poczekajmy, jak zadecyduje pan minister">>>

Minister Zbigniew Ziobro rozpoczął czystkę kadrową w sądach w drugiej połowie ubiegłego roku. Umożliwiła mu to ustawa PiS o sądach powszechnych, która wywołała w lipcu protesty społeczne w całej Polsce. Ostatecznie ustawa partii rządzącej weszła w życie - prezydent Andrzej Duda wbrew żądaniom protestujących ją podpisał, umożliwiając ministrowi sprawiedliwości ręczne obsadzanie sądów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (125)
Barbara Piwnik chwali politykę ministra Ziobry. Cieszy się z wymiany prezesa swojego sądu
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 40 razy 30

  Pani sędzia Barbara P. jest osobą samotną, ma już 63 lata i w dodatku ciągnie się za nią "czerwony ogon". Więc wali wazelinę, bojąc się, by nowy prezes sądu z nadania obecnej niechętnej lewicy władzy, nie odesłał jej na przymusową emeryturę. :-)

  Zresztą cała rozmowa była mydlana i bez ŻADNYCH konkretów, co pani sędzia na koniec usprawiedliwiła "koniecznością zachowania bezstronności" :-))
  I nawet prowadzący audycję red. Jan Wróbel, słuchając wyidealizowanych wypowiedzi pani Barbary, w pewnym momencie złośliwie zauważył, że cyt.: "chyba pani dawno nie była w Polsce"

 • oko2009

  Oceniono 27 razy 21

  I Pani sędzi Barbarze Piwnik nie przeszkadza, że ustawy o sądach są niekonstytucyjne? Nie przeszkadza jej, że teraz jedna partia polityczna decyduje o obsadzie sędziowskich gremiów decyzyjnych? Wstyd!

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 26 razy 20

  Pani Piwnik bardzo zmieniła się w ostatnich latach. Stała się jakaś sztucznie formalistyczna, sucha, przemawia jak wyrocznia, ale przede wszystkim głosi tezy w kontrze do 80% środowisk prawniczych, w tym praktycznie całego (po śmierci prof. Banaszaka) środowiska prawa konstytucyjnego. Być może akurat jej nowy prezes jest ok, ale tu chodzi o samą zasadę wpływania przez prokuratora generalnego na działalność sądów, w tym awanse sędziów!

 • Oceniono 18 razy 12

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

 • kl0ss

  Oceniono 13 razy 11

  Piwnik dołącza do Ogórek. Jak ci wszyscy komuniści lgną to PiS-u jak pszczoły do miodu. Przypadek?

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 21 razy 11

  Ach tak, ta sędzia Piwnik, która nie potrafiła skazać bandziorów z Wołomina.

 • kruk6666

  Oceniono 14 razy 8

  Pani Piwnik jest tak samo czerwona jak prokurator Piotrowicz , jak może wszyscy nie zauważyli , PiS jest następcą PZPR-u , dlatego zbiera cały komunistyczny plankton.

 • andrzej2310

  Oceniono 15 razy 7

  Kolejna Pani z rodowodem komunistycznym wspiera dobrą zmianę? Prokurator Piotrowicz i Pani sędzia to ładny duet

 • senior2244

  Oceniono 12 razy 6

  Wazelina wypływa wszystkimi otworami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX