Wyniki egzaminów nie będą decydujące. Minister Brudziński wskaże 100 nowych komisarzy wyborczych

Prawie 7 osób powalczy o jedno stanowisko komisarza wyborczego. Po zmianie przepisów 100 komisarzy na 5-letnią kadencję wybierze minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Będą zarabiać około 5 tys. zł.

Nowi komisarze mają strzec prawa wyborczego, a od stycznia przyszłego roku wyznaczać okręgi wyborcze i obwody. W ten weekend każdy z kandydatów mógł się przeszkolić. 

Z kilkugodzinnego, bezpłatnego szkolenia z prawa wyborczego skorzystał m.in. Wiktor Antosik, adwokat z Łowicza. Jak zapewnia, konkurencji się nie boi. - Jestem przyzwyczajony do egzaminów - powiedział. I zastrzegł, że kilkugodzinne szkolenie z pewnością nie ujmie całej wiedzy, którą muszą opanować kandydaci.

Motywacja finansowa

Komisarze będą zarabiać około 5 tys. zł, mówi Michał Trzoska ze szkolącego kandydatów Narodowego Instytut Samorządu Terytorialnego.

- Jest to być może jedna z głównych motywacji, ale przecież chodzi o to, by tych osób było wystarczająco wiele - powiedział Trzoska.

Kryteria ministra 

Egzamin ma jedynie pomóc ministrowi spraw wewnętrznych wyłonić odpowiednie osoby. Przy wyborze komisarzy Joachim Brudziński nie musi kierować się wynikiem egzaminu, lecz własnymi preferencjami. - Jakie kryteria on przyjmie? To już jest od nas niezależne - przyznał Trzoska.

Żeby zostać komisarzem trzeba mieć wyższe wykształcenie, być niekaranym i bezpartyjnym. Udział w szkoleniu jest dobrowolny. Egzamin odbędzie się 5 marca.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Minister Joachim Brudziński (PiS) wyznaczy 100 nowych komisarzy wyborczych. Będą zarabiać ok. 5 tys. zł
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 5

  Słuszną linię ma nasza władza... A my możemy tylko pana majstra (tfu, władzę naszą przenajświętszą) w d--ę pocałować. Samiśmy się na to zgodzili.

 • stef0909

  Oceniono 3 razy 3

  Głosowaliście to teraz morda!!!! a swoja droga ten patałach i liczenie do stu utopia!!!

 • krynolinka

  Oceniono 1 raz 1

  Może idźmy dalej. Nieważne czy ktoś potrafi jeździć autkiem. Ważne żeby papier dał jakiś polityk z PiS-u. Zaczynam się martwić, że po raz pierwszy w życiu będę "musiała" się do partii zapisać. Żeśmy zidiocieli.Smutne to.

 • tlen69

  0

  Niepokojące jest "zawłaszczanie" STANOWISK państwowych przez PiS (złamana jest konstytucja Art. 60). Niepokojące jest zniszczenie konstytucji przez PiS. Niepokojąca jest zła ustawa IPN?
  Sondaże dla PiS - OBOP i inne były i są nierzetelne, ludzie odmawiają w nich  udziału ?
  Demokracja  nie oznacza autorytarnych rządów większości parlamentarnej.  Demokracja to współdziałanie  i dialog opozycji z  rządem większości  parlamentarnej.
  Jedynowładztwo - władzę sprawuje jedno ugrupowanie PiS (Kaczyński z Ziobro i Gowinem-  z wynikiem wyborów 37.6% ), które marginalizuje opozycję w sejmie: PO, NOWOCZESNĄ, PSL i KUKIZ - łącznie wynik wyborów  48,2% i tę poza sejmem (Zjednoczoną Lewicę, Razem i Korwin łącznie ok. 15 % wyborców . Te głosy przeliczono i stąd PiS ma w parlamencie większość 50,3%).
  Jest ograniczony dostęp Polaków do obiektywnej informacji , cenzura w TVP  dokonuje totalnego prania mózgów Polakom aby zniewolić społeczeństwo i niby  "w białych rękawiczkach", pokrętnie  pokazywać wewnętrzne konflikty opozycji przeszkadzając we wspólnym ich działaniu lub  zjednoczeniu sił ? PiS zburzył demokrację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX