Słupska Platforma zwalcza Biedronia? Schetyna: Trzeba szanować matematykę i werdykty wyborców

Jacek Żakowski powiedział, że słupska Platforma zwalcza prezydenta Roberta Biedronia. Odpowiedź gościa TOK FM, Grzegorza Schetyny, była krótka. - Trzeba szanować werdykty wyborców - powiedział szef PO.

Dziennikarz rozmawiał z przewodniczącym Platformy o przekształceniu KRS przez PiS i Kukiz'15, 50. rocznicy wypędzenia Żydów z Polski w marcu 1968 r., stosunkach polsko-amerykańskich i niezależnej od PO kandydaturze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska.

Jednym z wątków dyskusji była strategia Platformy przed wyborami parlamentarnymi, które mają się odbyć w 2019 roku. - My jesteśmy w kontakcie z Nowoczesną, rozmawiamy na temat dużej koalicji - powiedział Grzegorz Schetyna.

Czytaj też: Kto zorganizuje jesienne wybory? Nie ma chętnych na urzędników wyborczych. I wcale nie dziwi, że nie chcą się zgłaszać

Zdaniem polityka w jej skład wejdą także ruchy miejskie i lewica. Według Schetyny taka koalicja będzie gotowa przed wyborami parlamentarnymi, by odebrać PiS-owi władzę. - To nie są prywatne wycieczki czy prywatne ambicje, to musi być część wielkiego projektu - argumentował przewodniczący Platformy.

Żakowski: Platforma zwalcza Biedronia

Wtedy swoje wątpliwości w sprawie wielkiej koalicji wyraził Jacek Żakowski. Publicysta powiedział, że w Warszawie w wyborach na prezydenta miasta może wystartować Robert Biedroń, prezydent Słupska. - Platforma zwalcza go razem z PiS-em - powiedział prowadzący Poranka TOK FM.

Odpowiedź Grzegorza Schetyny była zdecydowana. - Trzeba szanować matematykę i werdykty wyborców. Jeżeli ktoś ma mniejszość w radzie miejskiej, to musi znajdować porozumienie także z klubami opozycyjnymi. Na tym polega dojrzałość polityczna. Mówię o tym wszystkim także "swoim" prezydentom, dotyczy to również Roberta Biedronia - powiedział przewodniczący Platformy.

Według Grzegorza Schetyny wielka koalicja w stolicy jest projektem możliwym do zrealizowania. - Zaczęliśmy od porozumienia Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej i będziemy ją (koalicję - red.) rozszerzać. Czy o środowiska lewicowe? Jestem przekonany, że tak. Na tym polega pomysł na tę serię wyborów: być razem i szukać tego, co jest wspólne, co jest demokratyczne, co jest wolnościowe, co jest obywatelskie, co jest skuteczne i wygra z PiS - skonkludował Schetyna.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Grzegorz Schetyna o wielkiej koalicji przedwyborczej, zjednoczeniu z lewicą i o prezydencie Robercie Biedroniu
Zaloguj się
 • ksenofobista

  Oceniono 5 razy 5

  Sprawa z Biedroniem to nastepny przyklad, dlaczego PO topi sie we wlasnym szambie. A GROZNY KARZEL kopie sie w posladki z radosci.

 • eski57

  Oceniono 6 razy 4

  „trzeba szanować matematykę” - do wyborczych obliczeń wystarczy arytmetyka , ale – może mi się wydaje , że PO i osobiście p. Schetyna uważa się za NAJmądrzejszego i nie uznaje innych - poza własnymi pomysłami (jest nieszczęściem mieć takiego przełożonego – hamuje postęp !) , co NIE sprzyja powstawaniu koalicji ! ? ?

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 4

  Cyt.: 'Według Grzegorza Schetyny wielka koalicja w stolicy jest projektem możliwym do zrealizowania".
  ========================================
  No, posikałem się ze śmiechu, do łez.
  Bo jeszcze nawet nie ma terminu wyborów, ale JUŻ JEST „ustawka” Trzaskowskiego z Rabiejem, bo jak ma być koalicja, to wyłącznie na "naszych" zasadach. Niestety, Warszawiakom PO RAZ KOLEJNY zostaje wybór między dżumą a cholerą - no, może dojdzie jeszcze do tego syfilis, jak się lewica lepiej zmobilizuje... :-)

  A wszystko to przez celowo i w BANDYCKI sposób uchwaloną ordynację wyborczą, która w dużych miastach eliminuje jakiekolwiek ugrupowania lokalne, będące prawdziwą solą samorządności. :-( Bo ludzie NIE CHCĄ na lokalnym szczeblu żadnych partyjniackich rozdań i kandydatów przywożonych w teczkach. Chcą po prostu samorządności.

 • Danuta Siekierka

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Schetyna jak Pan szanuje werdyktu wyborców to niech pan odejdzie jest Pan po prostu nijaki żegnam

 • ramonpol

  Oceniono 3 razy 3

  Mafia Schetyny prędzej dogada się z PiS niz wprowadzi ruchy miejskie i samorządowe do wyborów na równych zasadach. A że zwalczają Biedronia to chyba nic nadzwyczajnego - na tej łódce jest mało miejsca i dopłyną Ci silniejsi, którzy łokciami starają sie wychynąć z niej innych współtowarzyszy

 • markba

  Oceniono 2 razy 2

  Szanuj werdykt i się usuń.Jesteś żałosnym zarządcą masy spadkowej.

 • Jo Anna

  0

  Wy, z PO nie jesteście rozgarnięci za bardzo, co? Chcecie, żeby Prezydent z wami współpracował, robi za waszymi plecami, a gdy próbuje was zaangażować w swoją pracę, mówicie mu nie, choć rzekomo popierać ideę. Mówicie że nigdy czegoś nie robił, za chwilę, że już to robił. Że nie uszgodnił koncepcji ze środowiskami, ale odwalacie uchwałę, która tak na prawdę miała stanowić symboliczne otwarcie tych prac?! „Jesteście na dobrej drodze”?! Do czego?! Wystąpicie z własnym projektem i to w najbliższym czasie?! A z dążycie uzyskać wszystkie konsultacje, za których brak zganiliście Przydenta?! Bzdury!! Boicie się poprzeć taki projekt, bo co pomyśli władza, co powie ksiądz z ambony?! Nie macie argumentów, tylko bełkot, w którym zaprzeczacie sami sobie, co świadczy o nieprzygotowaniu!! Żałosne! I wy chcecie z kimkolwiek konkurować w wyborach?! Z czym?! Z tą waszą nijakowatością i bylejakością?!!

 • bartooolooo

  0

  POPiS musi odejść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX