"Dobrze, że Polska potrafi zareagować". Ujazdowski chwali wydalenie rosyjskich dyplomatów

Polska wydali czterech rosyjskich dyplomatów. To odpowiedź polskiego MSZ w sprawie otrucia byłego podwójnego agenta - Siergieja Skiprala. - To jest reakcja właściwa - powiedział w TOK FM Kazimierz Michał Ujazdowski.

Rosyjscy dyplomaci mają czas na opuszczenie naszego kraju do wtorku do północy. W związku z próbą zabójstwa byłego oficera rosyjskiego wywiadu w Wielkiej Brytanii, Siergieja Skripala, podobne decyzje podjęło jeszcze czternaście państw Unii Europejskiej, a także Ukraina, Kanada i Stany Zjednoczone.

Europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski chwalił w Wywiadzie Politycznym w TOK FM decyzję polskich władz:

- To jest reakcja właściwa i konkretna. Bardzo dobrze, że ma miejsce w ramach solidarności europejskiej, a nawet transatlantyckiej, że Polska jest jednym z krajów, który potrafi zareagować stanowczo wraz z innymi krajami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo światowe - powiedział Ujazdowski.

Od ataku bronią chemiczną 4 marca w brytyjskim Salisbury - były oficer rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, który przeszedł na stronę Londynu - Siergiej Skripal oraz jego córka Julia wciąż znajdują się w szpitalu w stanie krytycznym. Według premier Wielkiej Brytanii Theresy May, winę za ten atak ponosi Rosja.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM