Przy wielkanocnym stole zapomniałeś o diecie? "Nie miejmy wyrzutów sumienia" - mówi dr Grzesiowski

Możemy bez wyrzutów sumienia pozwolić sobie na świąteczne menu, nawet jeśli na co dzień jesteśmy na restrykcyjnej diecie - przekonuje dr Paweł Grzesiowski.

Odstępstwo od normy, którą jest zdrowe jedzenie, nie ma wtedy większego negatywnego wpływu na nasze zdrowie - przekonuje w TOK FM  dr Paweł Grzesiowski.

Według lekarza znacznie gorsze dla naszej formy są długotrwałe głodówki, zwłaszcza modne oczyszczanie organizmu. Jak przekonuje dr Grzesiowski, drastyczne ograniczenie jedzenia przez trzy dni powoduje zaburzenia metaboliczne.

Ile wydajemy na święta?

Instytut ARC Rynek i Opinia przeprowadził badanie, z którego wynika, że Polacy wydają na Wielkanoc średnio o 247 zł więcej niż na codzienne zakupy. Niemal cała ta kwota to wydatki na produkty spożywcze.

- Jesteśmy na piątym miejscu w Europie jeśli chodzi o marnowanie jedzenia - mówi dziennikarka i blogerka Sylwia Majcher. Marnujemy 9 milionów ton żywności. Średnio Polak miesięcznie wyrzuca do kosza cztery kilogramy jedzenia. Co trzecia torba, którą przynosimy z zakupów trafia do kosza.

Przeczytaj też: Dlaczego marnujemy tyle żywności? "Czteroosobowa polska rodzina wyrzuca do śmietnika 2,5 tys. złotych rocznie"

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Najnowsze podcasty

Więcej podcastów

DOSTĘP PREMIUM