Ujazdowski to koń trojański dla wyborców PiS? Lubnauer: Koalicja Nowoczesnej i Platformy działa

Według Katarzyny Lubnauer kandydatura Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia może być koniem trojańskim Grzegorza Schetyny dla wyborców PiS. Przewodnicząca Nowoczesnej gościła dziś w TOK FM.

- Co z Wrocławiem? - rozpoczęła rozmowę Dorota Warakomska. - Czy zgłoszenie przez Grzegorza Schetynę na kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza Ujazdowskiego oznacza, że koalicja Platformy z Nowoczesną nie działa? - zapytała dziennikarka.

- Wręcz odwrotnie. To pokazuje, jak działają bezpieczniki tej koalicji - odparła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. Dodała, że koalicja została zawarta na wybory do sejmików, natomiast rozmowy dotyczące wyborów miejskich są prowadzone osobno dla każdego miasta.

Specyfika Wrocławia

- Wrocław jest specyficzny. Ma bardzo szerokie spektrum wyborców, jeśli chodzi o ich poglądy - powiedziała Lubnauer i przypomniała, że w 2014 roku niewiele brakowało do wygranej kandydatki PiS w tym mieście. - Być może Grzegorz Schetyna potraktował Kazimierza Ujazdowskiego jak konia trojańskiego w elektoracie PiS - zastanawiała się polityczka. 

Odnosząc się do kandydatury Ujazdowskiego przypomniała, że Nowoczesna jest ugrupowaniem bardziej liberalnym niż Platforma. Lubnauer powiedziała, że kandydatem jej partii we Wrocławiu jest poseł Michał Jaros. - Wiedzieliśmy, że Wrocław ma swoją specyfikę i nie będzie elementem szerszej koalicji. Będzie bardzo wiele innych miast, takich jak np. Szczecin, w których kandydat będzie wspólny - zapowiedziała Lubnauer. Polityczka dodała, że w większości miast wojewódzkich powinno dojść do porozumienia obu partii ws. wspólnego kandydata na prezydenta. Lubnauer powiedziała również, że koalicja N i PO jest jedyną koalicją opozycyjną, bo "lewicy nie udało się połączyć", a połączone poparcie dla dwóch partii jest zbliżone do poparcia PiS. - Widać dużą szansę wyborczą - oceniła.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

TOK FM PREMIUM