"By polscy kibice mogli się cieszyć". Ryszard Czarnecki dostał posadę w sporcie

Próbował w PZPN, próbował w PKOl. Teraz będzie współrządził polską siatkówką. Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, został wiceprzewodniczącym Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Polityk PiS od dawna deklarował miłość do sportu. Do tej pory nie przełożyło się to na prestiżowe posady, mimo starań samego zainteresowanego. Teraz Ryszard Czarnecki został wiceprezesem do spraw międzynarodowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Polityk będzie odpowiadał m.in. za organizację imprez siatkarskich w Polsce. Jak powiedział, pragnie wykorzystać "swoje międzynarodowej relacje i doświadczenie, by polscy kibice mogli się cieszyć z  widowisk na najwyższym poziomie".

Nie wiadomo o jakie międzynarodowe doświadczenie w sporcie może chodzić. Ostatnią prestiżową funkcją jaką pełnił Ryszard Czarnecki - zupełnie niezwiązaną ze sportem - było stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Dał się zapamiętać kolegom z Unii, bo jako pierwszy wiceprzewodniczący w historii został z tego stanowiska odwołany. Powodem było to, że porównał europosłankę Różę Thun do szmalcowników, bo ta skrytykowała PiS. Czarnecki nie przeprosił za te słowa.

"Działacz obrotowy"

Do tej pory najważniejszym "sportowym" stanowiskiem zajmowanym przez polityka PiS były funkcje wiceprezesa i prezesa żużlowego Atlasu Wrocław. W ubiegłym roku został przewodniczącym Rady Fundacji Polska Siatkówka. 

Wybór Czarneckiego wzbudził wiele kontrowersji  - czołowi komentatorzy sportowi mówią o kpinie - Tomasz Smokowski, były dziennikarz Canal Plus, nazwał polityka działaczem obrotowym, bo gdzie się nie obróci tam się wkręci

Ryszard Czarnecki jest europosłem już trzecią kadencję. Wcześniej był posłem i wiceministrem kultury. W Sejmie zasiada jego syn - Przemysław Czarnecki.

"Panie Czarnecki, niech pan dorośnie, przestanie manipulować". Warakomska proponuje dotkliwą karę

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Nowa funkcja Ryszarda Czarneckiego. Europoseł PiS znalazł sobie posadę w sporcie
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 8 razy 6

  A to Polska właśnie.
  Mamy takich przedstawicieli na jakich zasługujemy.
  Co się nie mieści w zachodnich głowach, zmieści się w polskich.
  Jest w nich tyle niezagospodarowanej, pustej przestrzeni, że każdy najbardziej idiotyczny pomysł, który nie znalazł sobie w świecie miejsca, w nich znajdzie na pewno i jeszcze rozkwitnie.

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 3

  .
  taaaaa.... a tu jako pierwszy wiceprzewodniczący zostanie wyniesiony na szufelce jak ta substancja, o której pisze poniżej glit64.

 • glit64

  Oceniono 7 razy 3

  Pan czarnecki jest substancją. Która zawsze wypływa.

 • stef0909

  Oceniono 6 razy 2

  No to sobie pojeżdzi.... dostał kopa w parlamencie a znalazł fuchę w bolszewickim związku.....strzał w oba kolana.....

 • corey999

  Oceniono 6 razy 2

  No to teraz cała rodzinka znajdzie sie w pierwszym , dobrze opłacanym, składzie drużyny siatkówki. Fakt że mało to zmieni. :) Ale będzie prawdziwie narodowa. Bez szczurów.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko jedno miejsce jest godne Czarneckiego. To cyrk!!!! Czarnecki nawet nie musiał by udawać. Od razu mógłby zostać clownem. To jego żywioł. Siatkówce polskiej można tylko współczuć!

 • czytelnik52

  0

  Kasprzak Jacek - nie prezes - gdyż zapomniał co to honor ( miał się poddać do dymisji po ostatniej klęsce ), niech uważa, gdyż Czarnecki na tym nie poprzestanie. W krótkim czasie zajmie jego miejsce, ponieważ postanowił być prezesem PKOL, a następnie zastąpić Irenę Szewińską w MKOL.
  Tacy goście jak Czarnecki - który, gdy tego sytuacja wymagała - nosząc teczkę śp. Lepperowi nieustannie myślał, jak zająć miejsce po prawicy Kaczyńskiego. Powiedzcie mi jak takiego gościa nazwać???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX